شهرخبر

مشکل VAR فوتبال ایران در آستانه حل شدن/ تلاش دو منظوره فدراسیون برای عقد قرارداد با شرایط جدید

مشکل VAR فوتبال ایران در آستانه حل شدن/ تلاش دو منظوره فدراسیون برای عقد قرارداد با شرایط جدید

پس از اجاره دستگاه‌های کمک داور ویدیویی از سوی فدراسیون فوتبال برای رفع کم و کاستی استادیوم‌های میزبان لیگ قهرمانان آسیا و تجربه مثبت در بهره‌برداری از این تجهیزات در رقابتهای اخیر تیم های نساجی، پرسپولیس و سپاهان در آزادی، مسئولان فدراسیون فوتبال به این موضوع پی بردند که شاید بتوان با همین سیستم‌های فعلی اجاره‌ای لااقل برای برگزاری مسابقات حساس و مهمی مثل دربی و یا مسابقات نیمه نهایی و فینال جام حذفی همچنین دیگر دیدارهای حساس برای بازی‌های تیم ملی در مسیر جام جهانی ۲۰۲۶ در تهران یا اصفهان از این تجهیزات به شکل دائمی استفاده کرد.

در همین باره و با توجه به هزینه تمدید مدت زمان اجاره VARهای فعلی قرار است هیأت رییسه فدراسیون در این باره تصمیمات جدید اتخاذ کرده و در راستای خرید تجهیزات و البته آموزش داوران، استفاده دو منظوره از این امکانات برده شود.

ظاهرا قرار است با توافق اعضای هیات رییسه هزینه پرداخت اجاره این تجهیزات در نهایت به تملیک قطعی فدراسیون تغییر کرده و اجاره بها حکم اقساط خرید آن را داشته باشد.

ناگفته نماند؛ پیش از این مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرده بود قرار است برای تک تک استادیوم‌های میزبان در مسابقات فصل آینده لیگ برتر تجهیزات کمک داور ویدیویی تهیه شود.