شهرخبر

آیا قانون تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران در برنامه هفتم ادامه پیدا می کند؟

آیا قانون تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران در برنامه هفتم ادامه پیدا می کند؟

با رأی نمایندگان مجلس شورای اسلامی احکام ایثارگران برنامه ششم توسعه در برنامه هفتم توسعه کشور تنفیذ شد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با رأی نمایندگان مجلس شورای اسلامی احکام ایثارگران برنامه ششم توسعه در برنامه هفتم توسعه کشور تنفیذ شد.

نمایندگان مجلس در جریان بررسی مواد برنامه هفتم توسعه کشور با 186 رای موافق جز 8 بند ج ماده 31 لایحه برنامه هفتم توسعه احکام مواد 86 الی 91 برنامه ششم توسعه با موضوع قوانین ایثارگری را برای اجرا در برنامه هفتم توسعه تنفیذ و تصویب کردند.

سایر اجزای بند ج ماده 31 شامل 9 جز که 3 جز آن دارای بار مالی بود جهت رفع ابهام و مشکل به کمیسیون تلفیق برنامه برگشت تا با رفع ایرادات مجدد در صحن علنی به رای گذاشته شود.

با این وصف یکی از سوالات پر تکرار جامعه هدف این است که آیا تبدیل وضعیت ایثارگران در برنامه هفتم توسعه ادامه پیدا خواهد کرد؟ که باید گفت: با توجه مصوبه مجلس شورای اسلامی به تنفید احکام برنامه ششم توسعه در برنامه هفتم ( جز 8 بند ج ماده 31 برنامه هفتم ) و در صورت تایید این مصوبه توسط شورای محترم نگهبان تبدیل وضعیت ایثارگران ( بند ذ ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه ) در برنامه هفتم توسعه تا زمانی که  لایحه دولت جهت اصلاح و تجمیع قانون ایثارگران و... به مجلس ارائه و تبدیل به قانون شود، تبدیل وضعیت نیز ادامه خواهد داشت.

گفتنی است قانون تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران پس از 10 سال از سال 1400 اجرایی اما در سال 1401 مجدد با رأی نمایندگان مجلس متوقف شد که گلایه مندی جامعه هدف را نیز به دنبال داشت. 

همچنین اجرای کوتاه مدت این قانون در شرایطی انجام شد که اغلب دستگاه ها از اجرای آن خودداری کردند. تا جایی که چند روز گذشته رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از معرفی این دستگاه ها به نهاد های نظارتی خبر داد. 

انتهای پیام/