شهرخبر

مجید انتظامی پس از ۱۱ سال با خاطره‌هایش برمی‌گردد

مجید انتظامی پس از 11 سال با خاطره‌هایش برمی‌گردد

ارکستر ملی ایران به رهبری مجید انتظامی، کنسرت «همراه با خاطره‌ها» را بالاخره در ماه آینده در تالار وحدت روی صحنه می‌برد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کنسرت «همراه با خاطره‌ها» قرار بود سال گذشته برگزار شود. کنسرتی با حضور ارکستر ملی ایران به رهبری مجید انتظامی که چند ماهی هم تمرین‌هایش برگزار شد. این کنسرت به اجرای آثار ماندگار مجید انتظامی اختصاص داشت.

«همراه با خاطره‌ها» اما به دلیل فضای ملتهبی که در آن زمان بر کشور حاکم بود، لغو شد. این اتفاق در حالی رخ داد که بلیت فروشی این کنسرت هم انجام شده و برای چند شب هم تمدید شده بود. استقبال مخاطبان از این کنسرت شگفت‌انگیز بود و علاقه‌مندان به موسیقی منتظر اجرای آن بودند.

اما به هر روی کنسرتِ «همراه با خاطره‌ها» مانند بسیاری دیگر از رویدادهای موسیقی در سال گذشته، کارش به تعطیلی کشید؛ تعطیلی که در اثر فشارهای بی‌منطق رخ داد. فشارهایی که موسیقی را برای چند ماه به تعطیلی کشاند.

موسیقی , کنسرت‌ , ارکستر ملی ایران , مجید انتظامی ,
این پوستر اجرای کنسرت «همراه با خاطره‌ها» در سال گذشته بود

حالا قرار است مجید انتظامی همان اجرا را در آذر سال جاری(1402) به صحنه ببرد.

در این رویداد، برگزیده آثار استاد مجید انتظامی به رهبری خودش پس از یازده سال دوری از صحنه اجرا می‌شود.

سمفونی حماسه خرمشهر، از کرخه تا راین، آژانس شیشه‌ای، بوی پیراهن یوسف، دیوانه‌ای از قفس پرید، آرزوی بزرگ، ترن، دوئل، شیخ بهایی و زال و سیمرغ (بچه‌های کوه آلپ) قطعات این اجرا هستند؛ این درحالی است که اجرای قطعه سمفونی خرمشهر به شکل کامل، برای نخستین‌بار صورت می‌گیرد.

در این رویداد، ارکستر موسیقی ملی ایران با ترکیبی از سازهای ایرانی و کلاسیک و همراهی گروه کر بنیاد رودکی،خاطره انگیزترین آثار مجید انتظامی را می‌نوازد.

رویداد موسیقایی «همراه با خاطره‌ها» با همکاری مشترک بنیاد رودکی، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن موسیقی ایران 15 آذر ساعت 21 و 30 دقیقه در تالار وحدت اجرا می شود.

موسیقی , کنسرت‌ , ارکستر ملی ایران , مجید انتظامی ,
پوستر اجرای کنسرت «همراه با خاطره‌ها» که قرار است 15 آذر 1402 برگزار شود.
پوستری که برای اجرای امسال استفاده شده، در واقع همان پوستر با تاریخی جدید است.

انتهای پیام/