شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ارتش

دستاورد ارتش اسرائیل در ۲ هفته‌ی اخیر، هیاهو برای هیچ بوده

به گزارش مشرق، سید پویان حسین‌پور، فعال رسانه در کانال ایتای خود نوشت:

این تصاویر مربوط به آخرین وضعیت نبرد زمینی در غزه است..

در روزهای اخیر، ارتش تروریستی اسراییل پس از یک مقاومت شدید در اردوگاه الشاطی(در غرب شهر غزه)، توانست وارد این اردوگاه شود و علی‌رغم تداوم درگیری‌ها، غلبه خود را بر بخش اعظم اردوگاه تثبیت کرده و مسیر محاصره و اشغال بیمارستان الشفاء را هموار کند تا آن را به عنوان دستاورد به جامعه درحال فروپاشی شهرک‌نشینان صهیونیست ارائه کند..

در ادامه، صهیونیست‌ها با تثبیت مواضع خود در ساحل و تأمین امنیت از جناح غربی خود (به اصطلاح پشت دادن به دریا و تأمین امنیت عملیاتی خود)، سعی کردند عملیات نفوذ عمقی به داخل غزه را اجرا کنند که در این مرحله همانگونه که پیش‌بینی می‌شد، به سد محکم مقاومت فلسطین برخورد کرده و عملا علی‌رغم فشار سنگینی که با پشتیبانی هوایی و زرهی وارد کردند، تا این لحظه نه تنها دستاورد ویژه‌ای در پیشروی عمقی کسب نکردند بلکه بر حجم تلفات و آسیب‌های وارده بر یگان‌های زرهی و پیاده کماندویی آن‌ها نیز به‌طور فزاینده‌ای افزوده شد و بنابر آمارهای رسمی اعلامی ارتش تروریستی اسراییل، تعداد کشته‌های اسراییلی از روزی ۲ یا ۳ نفر، به ۱۲نفر در دو روز افزایش پیدا کرده است..

این در حالی‌ست که به خاطر تراکم بیشتر ساختمان‌ها و جمعیت مناطق مرکزی غزه، عملا پشتیبانی هوایی توسط جنگنده‌ها برای ارتش تروریستی اسراییل مهیا نیست و به ناچار از توان هلیکوپترهای جنگی خود استفاده می‌کند که این موضوع نیز عملا نتوانسته نیازهای پشتیبانی هوایی را برای صهیونیست‌ها فراهم کند.

بنابر این توصیف، می‌توان گفت تنها دستاورد ارتش اسرائیل در ۲ هفته‌ی اخیر هیاهو برای هیچ بوده است و علنا هیچ موفقیتی نصیب آن‌ها نشده است. نه چهره شاخص از مقاومت را هدف قرار داده‌اند و نه توان حماس را به طور خاص سرکوب کرده‌اند.

 دستاورد ارتش اسرائیل در ۲ هفته‌ی اخیر، هیاهو برای هیچ بوده

 دستاورد ارتش اسرائیل در ۲ هفته‌ی اخیر، هیاهو برای هیچ بوده

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.