امیر قلعه نویی ضعف تیم ملی را شناسایی کرد/ پاسخ قلعه نویی به سرمربی تیم ملی هنگ کنگ

امیر قلعه نویی در کنفرانس خبری پس از دیدار ایران و هنگ کنگ اظهار داشت: تبریک می‌گویم. بازی خوبی انجام دادیم و چند نکته خوب هم در این بازی بود. یکی این بود که بچه‌ها نسبت به هم خیلی گذشت داشتند. توپ‌هایی که خودشان می‌توانستند به گل تبدیل کنند به هم تیمی خودشان می‌دادند. این برد اصلی ما بود.

قلعه نویی

*مقداری از روی شکم سیری بازی کردیم

وی افزود: خیلی خوب شروع کردیم و به گل رسیدیم. مقداری از روی شکم سیری بازی کردیم ولی در نیمه دوم موقعیت‌های خوبی داشتیم. از یک قدم، 6قدم و تک به تک هم نزدیم. در مجموع هم در ساختار دفاع و هم در ایجاد موقعیت و یک بازی هجومی خیلی خوب بودیم. مقابل این تیم‌ها که لایه‌های دفاعی فشرده دارند، بازی کردن سخت تر است اما موقعیت‌های زیادی ایجاد کردیم، می‌توانستیم گل‌های بیشتری هم بزنیم. با اینحال خداراشکر با یک بازی هجومی 4 گل زدیم. از همه تماشاگران به خصوص بانوان که خیلی خوب تشویق کردند، تشکر می‌کنیم.

مشکلاتی وجود دارد اما همدل هستیم

سرمربی تیم‌ملی در پاسخ به این سوال که آیا بازی با تیم‌هایی مانند هنگ‌کنگ و ازبکستان به تیم‌ملی کمک می‌کند و اینکه مهم‌ترین دغدغه او چیست؟ گفت: کلیت قضیه این است که همه مجموعه در حال تلاش هستند. از راس فدراسیون تا کادر فنی ولی یکسری مشکلات وجود دارد. مهم این است که در همه مشکلات، همدل هستیم. تلاشمان را می‌کنیم تا مردم را خوشحال کنیم. خیلی مشکلات داریم که نمی‌شود در این کنفرانس گفت ولی مهم این است که همه بازیکنان تلاش می‌کنند.

او افزود: آقای تاج به دنبال برطرف کردن مشکلات است. مهم این است که مجموعه ما یک تیم واحد شده است. همه دوست دارند تیم‌ملی‌شان نتیجه خوبی می‌گیرد. مهمتر از همه بازیکنان بزرگ ما هستند که کمک زیادی به ما می‌کنند. شما در بازی این گذشت‌ها را هم دیدید. مثلا سردار می‌توانست هت‌تریک کند ولی گذشت کرد و داد به طارمی که متاسفانه آفساید شد. ما چه از نظر فنی و چه از نظر اخلاقی به آن چیزی که می‌خواهیم رسیده‌ایم ولی فوتبال در داخل زمین است. امیدوارم بتوانیم مردم را خوشحال کنیم. من به مردم قول می‌دهم که تمام مجموعه با تمام توان برای مردم و کشورشان می‌جنگند.

واکنش به ادعای سرمربی هنگ کنگ

سرمربی تیم‌ملی درباره اظهارات سرمربی هنگ کنگ مبنی بر این که ایران در دو بازی آینده هم مشکلی نخواهد داشت، گفت: در آسیا فوتبال در حال پیشرفت است. تیم‌ها به هم نزدیک شده‌اند و مثل قبل نیست که ایران ۱۷ گل به مالدیو بزند. آنها فوتبال را مقوله‌ای می‌دانند که می‌تواند به جامعه‌شان کمک کند. آنها فوتبال را یک فرصت می‌بینند. اینکه بگوییم در هر بازی از قبل برنده‌ هستیم درست نیست. ما باید قدرت تاکتیکی‌مان را تا حدی بالا ببریم که آن‌ را در هر بازی دیکته کنیم. چه بخواهد جلوی ژاپن باشد چه هنگ‌کنگ.

قلعه‌نویی درباره فریادش بر سر بازیکنان پس از گل سوم ایران توضیح داد: مربی عادت دارد که جنب و جوش کند. ما باید با این حرکات نظم تیمی‌مان را در دفاع و حمله ایجاد کنیم. بحث من گل نبود، بحث من این بود که روند بازی را به شکل خودش برگردانم. ما از الان باید نهادینه کنیم که هر فرصتی آخرین فرصت است که بازیکنان نهایت استفاده را ببرند. این خوب است که ما بعد از هر برد به سراغ گل بعدی می‌رویم.

او در ادامه در پاسخ به این سوال که بهتر نبود به بازیکنان جوان مانند حسین‌نژاد بیشتر بازی داده می‌شد؟ تصریح کرد: اجازه دهید ما تصمیم‌گیری کنیم چون ما در تمرینات هستیم. حداقل من این کار را بلد هستم و در گذشته انجام داده‌ام. بازیکنان جوان باید کم‌کم وارد زمین شوند تا وقتی ۹۰ دقیقه بازی کردند، دیگر بیرون نیایند. البته قبول دارم که در این بازی‌ها باید به آنها بیشتر فرصت داده شود ولی بعضی مواقع این بازی‌ها گره می‌خورد.