شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#آبگرفتگی

آبگرفتگی غافلگیرکننده در این شهر/ هفته آینده اوضاع بدتر می‌شود؟

اقتصادنیوز: مدیرکل مدیریت بحران خوزستان، درباره آبگرفتگی شهر اهواز گفت: در جاهایی که دچار آبگرفتگی شدند غافلگیر شدیم زیرا ناگهانی دچار حادثه شدند.
آبگرفتگی غافلگیرکننده در این شهر/ هفته آینده اوضاع بدتر می‌شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مرتضی شرف‌الدین شیرازی، با اشاره به بارندگی امروز (۲۴ آبان‌ماه) و آبگرفتگی که در پی آن در برخی مناطق شهر اهواز رخ داد، اظهار کرد: امروز بارندگی خوبی داشتیم؛ با همکاری مشترک نهادهای خدمت‌رسان و گروه‌های جهادی، کار تا سطح زیادی انجام و مدیریت شد. از قبل می‌دانستیم که احتمال وقوع آبگرفتگی در ۱۸ نقطه شهر اهواز وجود دارد و تجهیزات پیش‌بینی و در محل مستقر شده بودند اما در چند نقطه غافلگیر شدیم زیرا سابقه آبگرفتگی نداشتند و دچار شکستگی و ریزش خطوط شدند.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان، گفت: هواشناسی از قبل پیش‌بینی‌ها را انجام داده بود و آمادگی‌های نسبی وجود داشت اما در جاهایی که دچار آبگرفتگی شدند غافلگیر شدیم زیرا ناگهانی دچار حادثه شدند و در حال تلاش هستیم که آبگرفتگی رفع شود و بیشتر از این شرمنده مردم نباشیم.

وی افزود: با تلاش همکاران تا چند ساعت دیگر آبگرفتگی این نقاط تخلیه و خشک خواهد شد اما باید توجه شود که در هفته آینده حجم بارندگی بیشتری خواهیم داشت.

شیرازی، بیان کرد: امشب ساعت ۲۲ جلسه‌ای با نهادهای خدمت‌رسان خواهیم داشت تا با تجربه کنونی، آمادگی بیشتری برای بارندگی‌های بعدی داشته باشیم.