شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#جایزه#کتاب

زیدآبادی: سلمان رشدی لایق جایزه نیست

احمد زیدآبادی

این جایزه را آذر نفیسی نویسنده ضدانقلاب به سلمان رشدی اهدا کرده است،اهدای این جایزه صهیونیستی به نویسنده کتاب آیات شیطانی حکایت از ماهیت این دست جوایز دارد.

به گزارش مشرق، احمدزیدآبادی روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب درباره اهدای یک جایزه ضداسلامی به سلمان رشدی نویسنده کتاب آیات شیطانی نوشت:

گویا مرکز واتسلاو هاولِ نیویورک جایزۀ صلح خود را به سلمان رشدی نویسندۀ کتاب "آیه‌های شیطانی" اهدا کرده است!به نظرم سلمان رشدی شایستۀ هر نوع جایزه‌ای که در این جهان باشد، بدون تردید شایستۀ دریافت "جایزۀ صلح" نیست.

رشدی را می‌توان قربانی قلم و باورهای خود دانست اما آیا این موضوع به معنای خدمت او به صلح است؟ کتاب آیه‌های شیطانی او آیا جز جریحه‌دار کردن عواطف بسیاری از مسلمانان و دامن زدن به نارواداری و خصومتِ بین فرهنگ ها، ثمر دیگری هم داشته است؟

انتخاب آقای رشدی برای اعطای جایزۀ "صلح" به او از سوی یک مرکز فرهنگی، به نظرم فقط از سر لجاجت و دهن‌کجی به جمعیتی بزرگ از مردم جهان و به قصد تحریک آنان به نارواداری فرهنگی صورت گرفته است، وگرنه از میان انواع و اقسام جایزه، چرا باید جایزۀ صلح به او می دادند؟

این کار مصداق ضرب‌المثل "برعکس نهند نام زنگی، کافور!" است!

گفتنی است که این جایزه را آذر نفیسی نویسنده ضدانقلاب به سلمان رشدی اهدا کرده است،اهدای این جایزه صهیونیستی به نویسنده کتاب آیات شیطانی حکایت از ماهیت این دست جوایز دارد، پیش از این نرگس محمدی نیز جایزه صلح نوبل را دریافت کرده است، تناقض و آبشخور دادن این نوع جوایز آنجاست که این فعال ضدحقوق بشر تا به امروز حاضر نشده است تا جنایات ارتش صهیونیستی در غزه را محکوم کند.