شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#غزه#آتش#آتش بس

طومار آتش بس در غزه با امضای یک میلیون نفر در جهان

بیش از یک میلیون نفر در جهان با امضای طوماری از سازمان عفو بین الملل خواستند آتش بس در غزه فورا اجرایی شود.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سازمان عفو بین الملل امروز با انتشار بیانیه‌ای در پایگاه رسمی خود در فضای مجازی اعلام کرد: این سازمان طوماری با امضای بیش از یک میلیون نفر دریافت کرده است که امضاء کنندگان آن خواستار آتش بس فوری در غزه شده‌اند تا در سایه آن به درد و رنج ساکنان این منطقه پایان داده شود.

سازمان عفو بین‌الملل از مردم و فعالان سیاسی اجتماعی خواست به امضاء کنندگان این طومار بپیوندند.

سازمان عفو بین‌الملل با اشاره به برگزاری نشست شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا برای بررسی تحولات غزه ، از رهبران این اتحادیه خواست به منظور حفظ امنیت جانی شهروندان فلسطینی خواستار آتش بس فوری در غزه شوند.

« ایوگدی» مدیر دفتر موسسات اروپایی سازمان عفو بین‌الملل با وحشتناک خواندن حوادث غزه ( کشتار زنان و کودکان و نبود دارو و امکانات پزشکی برای درمان مجروحان و بیماران ) گفت: برخی دولت‌های اروپایی مثل آلمان، اتریش و جمهوری چک مانع درخواست اتحادیه اروپا برای آتش بس یا محکوم کردن نقض قوانین بشردوستانه در غزه می‌شوند.

وی افزود: این اقدام فضایی را برای معافیت اسرائیل ( رژیم صهیونیستی ) از مجازات ایجاد و تل آویو را به نادیده گرفتن تعهداتش در خصوص مصونیت شهروندان از حملات نظامی تشویق می‌کند.

این مقام سازمان عفوبین‌الملل اظهار داشت: برخی رهبران اتحادیه اروپا نه تنها مانع آتش بس در غزه می‌شوند بلکه فعالانه از اسرائیل حمایت تسلیحاتی و سیاسی می‌کنند. همچنین از برگزاری تظاهرات حامیان فلسطین جلوگیری می‌کنند.

گدی تاکید کرد: اتحادیه اروپا که مدعی حمایت از حقوق بشر و قوانین بین‌المللی است در چشم مردم سراسر جهان با بحران جدی اعتبار مواجه است.

وی با اشاره به تداوم بمباران و گلوله باران غزه توسط نظامیان رژیم صهیونیستی گفت: در جریان این آتشباری روزانه به طور میانگین 300 فلسطینی کشته می‌شوند و این در حالی است که نوار غزه به طور غیرقانونی تحت محاصره اسرائیل قرار دارد و این مسائل رنج بی حدی را به مردم این منطقه وارد می‌کند.

انتهای پیام/