شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#روسیه#وزارت#امور خارجه#وزارت امور خارجه

زاخارووا:اتهام همکاری غیرقانونی بین روسیه و کره‌شمالی بی‌اساس است

مهر نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز تأکید کرد: اتهام همکاری غیرقانونی نظامی- فنی بین روسیه و کره‌شمالی بی‌اساس است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: اتهامات مربوط به همکاری غیرقانونی نظامی- فنی بین روسیه و کره شمالی بی‌اساس است.

بر اساس بیانیه صادره از سوی سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، ماریا زاخارووا در این ارتباط اضافه کرد: مسکو از قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل درباره کره شمالی پیروی می کند، اما این موضوع مانع از توسعه روابط دوستانه بین کشورها نمی شود.

به گزارش اسپوتنیک، «جان کربی» هماهنگ‌ کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید در ماه اکتبر بدون ارائه هرگونه مدرک و سندی مدعی شد که کره شمالی بیش از ۱۰۰۰ کانتینر تجهیزات نظامی و مهمات برای استفاده در اوکراین به روسیه داده است!

زاخارووا در این ارتباط ادامه داد: اتهامات کشورهای غرب مبنی بر همکاری غیرقانونی نظامی-فنی بین روسیه و کره شمالی بی اساس و غیرمستند است... روسیه در اجرای تعهدات بین المللی خود از جمله قطعنامه های شورای امنیت مسئول است.

این مقام روسی گفت: تعمیق روابط سنتی دوستانه و همکاری با همسایگانمان از جمله کره شمالی برای ما مهم است.

این در حالیست که وزارت خارجه کره شمالی پیشتر در بیانیه‌ ای اظهارات آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا که گفته بود روابط نظامی پیونگ‌یانگ و مسکو «فزاینده و خطرناک» است را محکوم و تاکید کرده بود که این اظهارات صرفا به تنش‌ها دامن خواهد زد.

بلینکن اوایل هفته جاری به سئول سفر و با یون سوک یول، رییس جمهور و سایر مقامات کره جنوبی دیدار کرد. او در جریان این دیدارها، روابط نظامی بین روسیه و کره شمالی را روبه‌افزایش و خطرناک توصیف و از پکن خواست تا پیونگ‌یانگ را مهار کند!

وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای که خبرگزاری دولتی این کشور منتشر کرد، این اظهارات را «غیرمسئولانه و تحریک‌آمیز» توصیف و تاکید کرد که چنین اظهاراتی «صرفا به تشدید تنش‌های سیاسی و نظامی خطرناک در شبه‌جزیره کره و منطقه منجر خواهد شد.»

در ادامه بیانیه وزارت خارجه کره شمالی آمده است: آمریکا باید به واقعیت تازه روابط بین کره شمالی و روسیه عادت کند.

۳۱۰۳۱۰