شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران

چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران فراخوان داد

فراخوان چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی جمهوری اسلامی ایران با مضمون اصلی «هوش مصنوعی و آینده پژوهش» منتشر شد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی جمهوری اسلامی ایران در محورهای: علم اطلاعات و دانش‌شناسی علوم آرشیوی، مطالعات تاریخ معاصر، ایران­‌شناسی، اسلام‌شناسی، حفاظت و نگهداری منابع آرشیوی و کتابخانه‌ای و نسخه‌شناسی و نسخه‌پژوهی، و محور ویژه: آینده پژوهی مسائل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با محوریت هوش مصنوعی، همزمان با گرامیداشت هفته پژوهش در آذر و دی ماه سال‌جاری برگزار خواهد ‌شد.

دبیرخانه جشنواره چهاردهم، آثار منتشر شده در قالب‌های: کتاب (تالیف و تصنیف)،‌ طرح پژوهشی خاتمه‌یافته، پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری در بازه زمانی مهر 1401 تا مهر 1402 را دریافت خواهد کرد. علاوه بر قالب‌های دوره‌های گذشته، در جشنواره چهاردهم قالب ویژه: پیشنهاده مصوب پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری با تاکید بر تحول دیجیتال در کتابخانه‌ و آرشیو با استفاده از علوم داده و هوش مصنوعی، پردازش زبان طبیعی و روش‌های نوین بازیابی اطلاعات افزوده شده است. موضوع‌های پیشنهادی برای دریافت آثار در هریک از محورها به شرح زیر است:

در نحوه ارزیابی و داوری، علاوه بر شرایط و شاخص‌­های عمومی ارزیابی محتوا، موضوع و ساختار علمی آثار، آثاری که معیارهایی چون: گسترش مرزهای دانش و فناوری در موضوع و رشته، اثربخشی و تاثیرگذاری، حل مسئله و رفع نیازهای علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران،‌ اثربخشی ملی یا رفع خلاءهای علمی در موضوع و رشته،‌ بدیع بودن، خلاقیت و نوآوری، تطبیقی و انتقادی بودن،‌ با نظر به عرصه‌های حکمرانی، سیاست‌گذاری و سیاست‌پژوهی و کاربردی بودن را مدنظر داشته باشد، امتیازویژه‌ای خواهند داشت.

پژوهشگرانمتقاضی برای شرکت در این دوره از جشنواره می‌توانند آثار خود را حداکثر تا تاریخ 4 آذر 1402 از طریق سامانه جشنواره به آدرس /span>ارسال کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با دبیرخانه جشنواره از طریق رایانامه researchfestival.nlai@gmail.com و شماره 021-81623177 تماس حاصل نمایید.

پژوهشگاه ,

انتهای پیام/