شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#گفتگو#جایگزین#طالبان#نخست وزیر

ادامه دیدارهای هیئت طالبان؛ نیکبخت و ملا برادر درباره کشت جایگزین خشخاش گفتگو کردند

معاون اقتصادی نخست وزیر طالبان در ادامه دیدارهایش با وزیر کشاورزی کشورمان درباره کشت جایگزین خشخاش گفتگو کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ملا عبدالغنی برادر»، معاون اقتصادی نخست وزیر حکومت طالبان و هیئت همراه در ادامه دیدارهایش در تهران با «محمد علی نیکبخت»، وزیر کشاورزی کشورمان دیدار کرد.

دفتر مطبوعاتی ملا برادر با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در این دیدار مقامات دو کشور در مورد مکانیزه شدن کشاورزی در افغانستان، کمک در زمینه کشت جایگزین خشخاش، افزایش سرمایه‌گذاری در توسعه محصولات اساسی کشاورزی و کشت درختان مثمر، همچنین ظرفیت‌سازی افغان‌ها در بخش کشاورزی، آبیاری و دامداری گفتگو کردند.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده، هیئت عالی‌رتبه طالبان و وزیر کشاورزی کشورمان در ادامه نیز پیرامون برپایی نمایشگاه جهت بازاریابی برای محصولات کشاورزی دو کشور، افزایش سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران ایران در بخش کشاورزی افغانستان، همکاری در بخش واردات و صادرات محصولات کشاورزی بین دو کشور، کاهش تعرفه بر محصولات افغانستان، همکاری در زمینه انتقال محصولات کشاورزی افغانستان به کشور های مختلف از مسیر ایران و توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین افغانستان و ایران گفتگوهای همه‌جانبه داشتند.

اطلاعیه می‌افزاید نیکبخت به هیئت طالبان از همکاری همه‌جانبه در مورد مسائل مطرح شده اطمینان داد و افزود در این راستا ادارات ذیربط دو کشور با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

انتهای پیام/