شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#دانشگاه آزاد#داوری

حسن‌نیا: هیئت ژوری با وجود تایید داور، رئیس و قاضی تشک رأی را عوض نکرد/ پشت پرده اتفاقاتی در جریان است!

سرمربی تیم دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه در مبارزه حسین شهبازی با علیرضا صابریان اشتباه فاحش داوری اتفاق افتاده، گفت که کشتی‌گیر تیمش مؤدبانه به رأی داور اعتراض کرده است.

- اخبار ورزشی -

محمود حسن‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در رابطه با حاشیه ایجاد شده در مسابقه هفته سوم این تیم با آلفای مرزن‌آباد در کشتی 92 کیلوگرم اظهار داشت: اشتباه داوری، جزئی از مسابقه است، این کشتی هم با اشتباه داوری همراه بود که ما هم اعتراض کردیم اما رأی عوض نشد. حسین شهبازی کشتی‌گیر 92 کیلوگرم ما نسبت به این اتفاق که کاملاً هم به حق بود، اعتراض کرد، اما خیلی مؤدبانه.

وی در توضیح اتفاق رخ داده در این مبارزه تصریح کرد: حسین شهبازی از حریفش علیرضا صابریان 4-2 پیش بود، داور وسط سوت زد و حسین کشتی را قطع کرد، در همین حین حریف پشت او نشست و خاکش کرد و دو امتیاز به او داده شد! در حالی که داور سوت زده بود. بعد هم که درخواست چلنج ما قبول نشد و یک امتیاز دیگر به صابریان دادند تا کشتی 5-4 به سود صابریان تمام شود.

این مربی مازندرانی تأکید کرد: محمد افتخاریان سرپرست فنی و ژوری مسابقه دانشگاه آزاد اسلامی و آلفای مرزن‌آباد بود، در حالی که داور وسط، قاضی و رئیس تشک هم تأکید کردند که سوت زده شده و بعد صابریان اقدام به اجرای فن کرده، اما او قبول نکرد و رأی به صابریان داد. نتیجه این کشتی برای ما خیلی حساس بود. دو کشتی به پایان مانده بود و اگر یکی از آنها را می‌باختیم، آن وقت به لحاظ تیمی بازنده این مسابقه می‌شدیم. این اشتباه فاحش به لحاظ روانی جو بدی را ایجاد کرد اما در ادامه دانیال شریعتی‌نیا و امین طاهری کشتی‌شان را بردند و ما پیروز شدیم.

حسن‌نیا افزود: فکر می‌کنم باید دوباره کمیسیون داوران فدراسیون کشتی این مبارزه را ببیند، داور به هرحال اشتباه می‌کند، مسئله‌ای نیست، اما ژوری می‌تواند آن را اصلاح کند که این اتفاق نیفتاد.

مربی سازنده رضا اطری درخصوص اینکه این تیم در سومین هفته دور رفت لیگ برتر آزاد برای سومین بار از رضا اطری در ترکیب خود استفاده کرد، گفت: او این هفته هم برای ما کشتی می‌گیرد، چون تیم شهرش هست و می‌خواهد کمک کند، اما بعد از آن دیگر تا مرحله پایانی کشتی نخواهد گرفت.

این مربی با تأکید بر اینکه اتفاقاتی در حال رخ دادن است که اصل قانون را در لیگ برتر زیر سؤال می‌برد، گفت: در خصوص قراردادها و فسخ آن اتفاقاتی در حال رخ دادن است که اصلاً خوب نیست. پشت پرده‌ای که می‌خواهند به واسطه آن، دانشگاه آزاد از گروهش صعود نکند.

انتهای پیام/