شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#قیمت#شیر

قیمت شیر خشک کاهش پیدا می‌کند؟

اقتصادنیوز: معاون غذا و داروی استان بوشهر گفت: با توجه به افزایش تولید و واردات، تا ماه آینده ممکن است قیمت‌ شیر خشک کمتر شود.
قیمت شیر خشک کاهش پیدا می‌کند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «یحیی رضایی» معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در هفت روز گذشته ۳۱ هزار قوطی شیر خشک در داروخانه‌های استان بوشهر توزیع شده است.

وی افزود: هم مواد اولیه تولید شیر خشک به کشور وارد شده که تولید را ۶۰ درصد افزایش می‌دهد و هم از ۶ نشان تجاری دیگر غیر از نشان‌های کنونی، واردات شیر خشک انجام می‌شود که بخشی از آن اکنون در گمرک در قرنطینه هستند و بر پایه قول سازمان غذا و دارو در ماه آینده وضعیت شیر خشک خیلی بهتر از اکنون می‌شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره نایاب شدن شیر خشک در شهرستان‌ها گفت: شیر خشک در استان بوشهر بر پایه جمعیت توزیع می‌شود و چون سهمیه‌های شهرستان‌ها همه در یک روز توزیع نمی‌شود ممکن است در یک روز در شهری شیر خشک وجود نداشته باشد، اما در روز دیگر وجود دارد.

رضایی در خصوص قیمت‌های شیر خشک گفت: هر داروخانه موظف است بر اساس قیمت نوشته‌شده روی قوطی شیر را بفروشد، زیرا شیر خشک هیچ تعرفه‌ای ندارد. البته با توجه به افزایش تولید و واردات، تا ماه آینده ممکن است قیمت‌ها حتی کمتر از این هم شود.