شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#بازی‌های آسیایی

صدیقی: ووشو می‌تواند نقطه اتکا کاروان ایران در بازی‌های آسیایی باشد

رئیس فدراسیون ووشو گفت: همیشه گفته و تاکید کرده‌ایم که ووشو می‌تواند نقطه اتکا کاروان ایران در بازی‌های آسیایی باشد

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیر صدیقی، رئیس فدراسیون ووشو در حاشیه مراسم تقدیر از مدا‌ل‌آوران بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار داشت: ما همیشه این را گفتیم و تاکید کردیم ووشو می‌تواند نقطه اتکا کاروان ایران در بازی‌های آسیایی باشد. در این دوره، بچه‌ها خوش درخشیدند و تمام توجهات را جلب کردند. انتظار داشتیم زودتر حمایت شویم. ووشو و کوراش ظرفیت زیادی دارند و کسب 12 مدال در بازی‌های آسیایی عملکرد درخشانی بود.

رئیس فدراسیون ووشو ادامه داد: کمیته ملی المپیک از قبل قول داده بود اگر موفق شویم در اعتبارات سال 1402 تجدید نظر می‌شود. با خسروی‌وفا، مناف هاشمی و اعضای هیئت اجرایی صحبت کردم و خواستم به قول خود عمل کنند همانطور که ووشو محکم ایستاد. باید ووشو را فراتر دید. کمتر از 3 سال تا بازی‌های بعد مانده و هر چه بکاریم برداشت می‌کنیم.

صدیقی تصریح کرد: دو مسابقه قهرمانی جهان در سال 1402 پیش رو داریم که رقابت‌های داخل سالن و هنرهای رزمی است. با فدراسیون جهانی رایزنی شده تا تعداد اوزان در مسابقات داخل سالن افزایش یابد ولی نیازمند حمایت است تا 15 ورزشکار مهیا شوند. وزارت ورزش تلاش خوبی کرد و حضور کیومرث هاشمی شرایط را تغییر داد.  دوستان کمک می‌کنند تا اعتبارات مناسبی دریافت کنیم.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود ووشو در چین برابر چین موفق نبود،گفت: کاروان چین با 200 مدال طلا، پرچمدار ووشو هم هست. ووشو رشته ملی آنهاست و رقابت با آنها سخت است. باید همه جوانب را با هم دید. چین در ووشو رقیب سرسخت ماست. اینکه چالش ما فقط چین است یعنی پیشرفت کردیم‌ ما بارها چین را شکست دادیم و قهرمان جهان شدیم. نسل جدیدی اضافه شده و باید به فدراسیون و برنامه‌های آن اعتماد کرد.

انتهای پیام/