شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#اردوغان#وزیر خارجه

استقبال سرد وزیر اردوغان از آنتونی بلینکن/ طفره فیدان از آغوش وزیر خارجه آمریکا+ فیلم

اقتصادنیوز: بعد از خبرساز شدن استقبال سرد از وزیر خارجه آمریکا در ترکیه، رسانه‌های این کشور ویدئویی را منتشر و گزارش کرده‌اند وزیر خارجه ترکیه هنگام استقبال از بلینکن، تلاش او برای در آغوش گرفتنش را ناکام گذاشت.
استقبال سرد وزیر اردوغان از آنتونی بلینکن/ طفره فیدان از آغوش وزیر خارجه آمریکا+ فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، روزنامه ترکیه‌ای «ینی شفق» ویدئویی از استقبال «هاکان فیدان» وزیر خارجه ترکیه از همتای آمریکایی‌اش پیش از دیدار دوجانبه امروز در آنکارا درباره تحولات غزه منتشر کرد و گزارش داد «آنتونی بلینکن» سعی داشت فیدان را در آغوش بگیرد اما او خودش را عقب نگه داشت و تنها به دست دادن بسنده کرد.

پیش‌تر، استقبال سرد از آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده در بدو ورود به آنکارا پایتخت ترکیه، به بحث داغ شبکه‌های اجتماعی تبدیل شد؛ به طوریکه شماری از کاربران فضای مجازی تصریح کردند که این دیپلمات آمریکایی، «آن‌چه را که لیاقتش را داشت، دریافت کرد».

بنابر گزارش خبرگزاری روسی ریانووستی، بلینکن که یکشنبه شب وارد آنکارا شد، تنها با حضور سفیر ایالات متحده و معاون استاندار آنکارا مورد استقبال قرار گرفت. گزارش‌ها همچنین حاکی از آن است که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه به دلیل حضور در سفر استانی با بلینکن دیدار ندارد.

اردوغان پیش‌ از این از رویکرد مغرضانه بلینکن درباره تحولات غزه انتقاد کرده و گفته بود که بلینکن بر اساس ملیت خود با بحران غزه برخورد می‌کند.