شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#عربستان#ایران#دولت#عربستان سعودی

آخرین سفارش های وزیر به دیپلمات ؛ زرنگار عازم عربستان شد

شنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۴

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران جایگاه عربستان سعودی را در سیاست همسایگی ایران برجسته دانست و بر اراده راسخ دولت مبنی بر گسترش مناسبات دو کشور و تعمیق همکاری‌های فی‌مابین در تمامی ابعاد تاکید کرد.

امیرعبداللهیان و زرنگار

به گزارش همشهری آنلاین، حسن زرنگار ابرقویی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جده در آستانه عزیمت به محل ماموریت، با حسین امیرعبداللهیان دیدار و ضمن ارائه گزارشی از حوزه ماموریت خود برنامه‌های پیش‌رو در زمینه توسعه و ارتقاء همکاری‌های کشورمان خصوصا در زمینه‌های تجاری ـ اقتصادی و همچنین تسهیل امور حج و عمره زائران ایرانی بیت‌الله الحرام را تشریح کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار جایگاه عربستان سعودی را در سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران برجسته دانست و بر اراده راسخ دولت مبنی بر گسترش مناسبات دو کشور و تعمیق همکاری‌های فی‌مابین در تمامی ابعاد تاکید کرد.

زرنگار ابرقویی پیش از این مسئولیت رئیس هیات اعزامی جمهوری اسلامی ایران در عربستان و سرپرستی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض، رئیس اداره سوم خلیج فارس و سرپرست و معاونت سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت را بر عهده داشته است.