شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#اتحادیه اروپا#روسیه#اوکراین

تحریم‌های جدید علیه روسیه در دستور کار اتحادیه اروپا

تحریم‌های جدید علیه روسیه در دستور کار اتحادیه اروپا

رئیس کمیسیون اروپایی در سفر امروز خود به کی‌یف از تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه خبر داده و درباره تداوم حمایت‌ها از این کشور به اوکراین اطمینان داد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، اورزو لا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا برای انجام مذاکراتی به اوکراین سفر کرد. وی در پلتفرم X توضیح داد: من اینجا هستم تا در مورد مسیر اوکراین به اتحادیه اروپا بحث کنم.

روز چهارشنبه، فون در لاین گزارش هایی در مورد پیشرفت اصلاحات اوکراین در بروکسل ارائه خواهد کرد. بر این اساس، سران کشورها و دولت های اتحادیه اروپا می خواهند در ماه دسامبر تصمیم بگیرند که آیا مذاکرات الحاق باید با دولت اوکراین آغاز شود یا خیر.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در مسیر سفر به کی‌یف به خبرنگاران گفت که می‌خواهد به اوکراین اطمینان دهد که قاطعانه در کنار آنها هستیم" و آنها را تشویق می کنیم. این حمایت ها علاوه بر پیوستن مطلوب این کشور به اتحادیه اروپا، شامل حمایت مالی و نظامی و همچنین تحریم‌ها علیه روسیه می‌شود.

اوکراین ماه هاست که تلاش می کند به اتحادیه اروپا بپیوندد و از تابستان گذشته نامزد رسمی عضویت بوده است. با این حال، 27 کشور اتحادیه اروپا هنوز باید به اتفاق آرا درباره شروع مذاکرات تصمیم بگیرند.

برای رای مثبت، این کشور باید شرایط تعیین شده توسط اتحادیه اروپا، از جمله مبارزه قوی تر با فساد را برآورده کند. محافل کمیسیون اروپایی اخیراً اعلام کردند که اوکراین پیشرفت های زیادی داشته است، اما احتمالاً هنوز نمی توان به طور کامل هر هفت الزام را ارزیابی کرد.

اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا برای ششمین سفر خود پس از حمله روسیه در بیش از 20 ماه پیش وارد اوکراین شده است.

این دیدار به دلایل امنیتی از قبل اعلام نشده بود.

اتحادیه اروپا هفته آینده همچنین اقدامات تنبیهی جدیدی را علیه روسیه اعلام خواهد کرد. همانطور که اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در جریان سفر به کیف اعلام کرد، علاوه بر ممنوعیت‌های جدید واردات و صادرات، از جمله محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌تری برای قیمت نفت نیز وجود دارد. فون در لاین همچنین از اقدامات سخت گیرانه تر علیه شرکت هایی که تحریم های موجود را دور زده اند، خبر داد.

چندین مقام ارشد اتحادیه اروپا قبلاً از برنامه های احتمالی برای محدود کردن تجارت الماس از روسیه خبر داده بودند. علاوه بر این، همچنین ممکن است ممنوعیت واردات آلومینیوم و محدودیت‌های صادراتی برای سایر کالاهایی که می‌توانند نه تنها برای مقاصد غیرنظامی بلکه برای اهداف نظامی نیز مورد استفاده قرار گیرند، وجود داشته باشد.

انتهای پیام/