شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#آمریکا#نیویورک#دانشمندان
نرجس‌خاتون انصاری توضیح داد:

پاسخ علامه طباطبایی به سؤال دانشجویان ایرانی مقیم آمریکا درباره اسرائیل

مدیر مدرسه علمیه حضرت فاطمه الزهرا(س) گفت: در سال 1383ق جمعی از دانشمندان و دانشجویان ایرانی مقیم نیویورک سؤالاتی را از علامه طباطبایی پرسیدند؛ از جمله اینکه مسلمین معتقدند که یهودیان هرگز حکومت مستقلی نخواهند داشت. اگر این سخن درست است، چرا اسرائیل حکومت می‌کند؟

ارسال/ پاسخ علامه طباطبایی به سؤال دانشجویان ایرانی مقیم آمریکا درباره اسرائیلبه گزارش ایکنا، نرجس‌خاتون انصاری، مدیر مدرسه علمیه حضرت فاطمه الزهرا(س) کرج، 13 آبان در نشست علمی«یهود در قرآن»، که از سوی این مدرسه و با همکاری مجمع عالی حکمت اسلامی و دبیرخانه کنگره بزرگداشت علامه طباطبایی در حال برگزاری است، گفت: از بدو خلقت حضرت آدم با دو جبهه مواجهیم یکی حق و دیگری باطل؛ وقتی قابیل هابیل را کشت دو سبک زندگی در جهان ایجاد شد. قابیل سبک زندگی شیطانی و هابیل سبک زندگی توحیدی را انتخاب کرد و تقابل این دو سبک زندگی شیطانی و توحیدی نسل به نسل و از ابتدای خلقت وجود داشته است و تا قیامت خواهد بود. 

وی با اشاره به نقش انحرافی یهودیان از منظر علامه طباطبایی و تفسیر المیزان، اضافه کرد: در کتابی که یکی از شاگردان علامه طباطبایی با عنوان «روابط اجتماعی در اسلام» نوشته است به نقل از علامه طباطبایی، بحث زیبایی را در مورد لزوم ایستادگی در برابر صهیونیست‌ها و حمایت از فلسطینیان بیان کرده و آورده است که در سال 1383 قمری جمعی از دانشمندان و دانشجویان ایرانی مقیم نیویورک، سؤالاتی را از علامه طباطبایی می‌پرسند و از جمله این پرسش که مسلمین معتقدند که یهودیان هرگز حکومت مستقلی نخواهند داشت؛ اگر این سخن درست است، چرا اسرائیل امروز این حکومت را دارد.

وی افزود: علامه طباطبایی جواب داده بودند دولت پوشالی و دست‌نشانده‌ اسرائیل با حمایت دول انگلیس، فرانسه و آمریکا برای مقابله با اتحاد کشورهای اسلامی ایجاد شده است؛ ایشان می‌گوید این سخن که یهود نخواهد توانست حکومت مستقلی داشته باشد حرف مسلمانان نیست، بلکه سخن قرآن کریم در سوره آل‌عمران و مائده است و امروز اگر اسرائیل دست به تعدی به مسلمین زده یکی از دلایل آن وجود حکومت‌های فاسد عربی است که نام اسلام را یدک می‌کشند و دیگری حمایت دولت‌های استعماری از این رژیم جنایتکار است. 

انصاری با ذکر اینکه علامه طباطبایی تأکید می‌کند که حکومت اسرائیل، نابود خواهد شد، تصریح کرد: در بسیاری از حوادث ناگواری که برای انقلاب اسلامی در طول این 40 سال رخ داده است یهودیان صهیونیست در آن نقش داشته‌اند. لذا علامه طباطبایی در همان سال، شماره حسابی را هم برای کمک به مردم فلسطین افتتاح کردند. ایشان شواهدی در قرآن از انحراف یهودیان بیان فرموده‌اند. اولین ویژگی که برای آنان بیان شده این است که یهودیان خود را تنها فرزندان آدم ابوالبشر می‌دانند و بقیه انسان‌ها از منظر آنان حیواناتی هستند که در زمین راه می‌روند؛ از نگاه آنان، ما فقط وارث زمین هستیم لذا برای سلطه بر جهان خود را آماده می‌کنند.

وی با بیان اینکه براساس قرآن کریم و متون روایی و تاریخی مصر سرآغاز کسب تجربه حکومتی بنی‌اسرائیل است، اضافه کرد: اسرائیل نام دیگر حضرت یعقوب(ع) است؛ یهودا، فرزند حضرت یعقوب، کینه یوسف و یعقوب را در سینه گرفته بود؛ یعقوب(ع) در اواخر عمر فرزندان و اقوام را دور خود جمع کرد و فرمود در آینده حوادث وحشتناکی در این سرزمین رخ می‌دهد و مردان شما را خواهند کشت و شکم زنان باردار را خواهند درید و جنین آنها را سر خواهند برید؛ در آن هنگام حواستان باشید که در دین خود پایدار بمانید و منتظر ظهور باشید. این سخن ایشان محقق شد و فرعونیان روی کار آمدند و چون می‌دانستند که موعودی قرار است برای نجات بنی اسرائیل بیاید به شدت علیه اینها مبارزه کرده و اجازه رشد و پیشرفت را به آنان نمی‌دادند و هر زن بارداری را می‌کشند که نقل است 70 هزار زن را کشتند و قصد داشتند موسی را هم در شکم مادرش قربانی کنند ولی موفق نشدند.  

انصاری با اشاره به آیات 10 تا 17 سوره شعراء، ادامه داد: براساس این آیات، موسی چند ماموریت دارد؛ اول دعوت فرعونیان به سوی حق؛ دوم نجات قوم بنی‌‌اسرائیل از دست فرعونیان (ببینید چقدر حضرت موسی برای نجات این قوم زحمت کشید)؛ سوم تشکیل دولت و حکومت الهی در بیت‌المقدس و در سرزمین فلسطین؛ با حمله فرعون به این قوم، آن‌ها از رود نیل گذشتند و وارد صحرای سینا شدند تا خود را برای ایجاد حکومتی در فلسطین آماده کنند. بین قوم بنی‌اسرائیل، افرادی به سرکردگی یهودا بودند که به ظاهر به موسی(ع) ایمان آوردند ولی در در باطن دشمنی داشتند؛ اینها افرادی نژادپرست و خود برتربین بودند. موسی(ع) این افراد را تحت یکسری آموزش‌هایی قرار داد تا برای فتح فلسطین آماده شوند. لذا در کنار کوه طور این کار را شروع کردند ولی یهودا و اذناب او شروع به ایجاد بهانه‌های بنی‌اسرائیلی و ایجاد شکاف در این قوم کردند و وقتی موسی به کوه طور رفت، ماجرای گوساله سامری پیش آمد.

وی با بیان اینکه علامه طباطبایی این قوم را بی‌حیا می‌داند، گفت: موسی(ع) از این قوم خسته شد و آنان را نفرین کرد و 40 سال سرگردان بودند و به هدفشان که ورود به فلسطین و ایجاد حکومت الهی بود محقق نشد. بعد از حضرت موسی(ع) سازمان یهود به زمان پیامبر(ص) داود و سلیمان(ع) رسید و ایشان معبد سلیمان را ایجاد کرد و قوم امروز صهیونیست‌ها مدعی هستند که این معبد زیر مسجدالاقصی است، ولی چیزی پیدا نکردند. این قوم سلیمان را متهم به سحر و جادو و انحراف کردند و داود را به زنا متهم ساختند تا اینکه نوبت به نبوت عیسی(ع) رسید. نفوذ سازمان یهود در دوران نبوت عیسی(ع) هم تداوم یافت و این ویژگی دائمی آنان یعنی ترور، تهدید، دروغ، تعدی و تجاوز و... در این دوره هم مشهود است و به خصوص در دروغ‌پراکنی تخصص دارند؛ بیمارستان را می‌زنند و می‌گویند غزه و حماس زده است؛ عیسی(ع) بعد از خودش، پطروس را به عنوان جانشین مطرح کرد که حضرت نرجس خاتون از نسل ایشان است.

انصاری ادامه داد: فردی به نام پولوس که متخصص متن تورات و یهودیان بود در برابر پطروس ایستاد و خودش را به عنوان جانشین بعد از عیسی(ع) معرفی کرد و افراد ساده‌لوح هم باور کردند. نوبت که به پیامبر اسلام(ص) رسید باز سازمان یهود عبدالله، پدر پیامبر را  قبل از تولد حضرت محمد(ص) به قتل رساندند و باز هم این جریان مدعی حمایت از پیامبر(ص) بودند. گران‌ترین فیلم سینمایی که توسط یهودیان در هالیوود ساخته شد محمد رسول الله بود که در این فیلم نشان داده نمی‌شود که پیامبر(ص) بارها با پیامبر(ص) جنگید و نشان می‌دهند که یهودیان پیامبر(ص) را در تحقق حکومتش کمک کرده‌اند. رهبر معظم انقلاب فرمودند که جهاد تبیین یک واجب قطعی است. امروز در تبیین چهره منحوس صهیونیست‌ها به جوانان چه وظیفه‌ای داریم و چقدر مطالعه داریم و زحمت می‌کشیم؛ کتابی به نام متاستاز اسرائیل به قلم کوروش علیانی نوشته شده است که در حقیقت اشاره به سرطان‌بودن این رژیم دارد و این قوم در کارهایی مانند تسخیر اجنه و شیاطین هم ورود دارند.

وی با بیان اینکه دو مکتب یعنی شیعه و یهود برای اداره آینده دنیا، برنامه دارند، گفت: لذا جریانی به نام فراماسون با شکار نخبگان یهودی جهان به فکر تشکیل حکومت یهودی افتادند، تئودور هرتزل یهودی اتریشی تباری که در انگلیس زندگی می‌کرد با مقامات اروپایی و سرمایه‌داران یهوید مکاتبه کرد و اینکه ما باید طبق گفته اجدادمان، حکومتی را تشکیل دهیم. لذا در اطراف کوه صهیون که عبادتگاهی است قسم یادکردند که باید به حاکمیت جهانی دست یابند و در سازمان‌های بین‌المللی از جمله یونسکو و سازمان ملل و یونیسف و فائو و بهداشت جهانی نفوذ کرده‌اند.

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا با اشاره به اینکه حتی صهیونیست‌ها اقداماتی برای انقطاع نسل شیعه در جهان به کار گرفته‌اند و این کار را از طریق واکسن و... پیش می‌برند، گفت: از دیگر اقدامات اینها ترور دانشمند ایرانی است که در سالیان اخیر شاهد آن بودیم. برژینسکی در سال 1394 و به دنبال فرمایشات رهبر انقلاب در سال 91 که فرمودند دنیا در یک پیچ تاریخی قرار دارد تأکید کرد که چه بخواهیم و چه نخواهیم دنیا وارد پیچ تاریخی شده است. لذا پیشنهاد داد از طریق نظامی نمی‌توانیم با این جریان مقابله کنیم و باید اقدامات نرم مانند کاهش جمعیت و تخریب از طریق رسانه را در دستور کار قرار دهیم.

انصاری با بیان اینکه حتی سازمان یهود در فتنه اغتشاشات سال گذشته دخالت داشت، اظهار کرد: هرقدر به دوره ظهور نزدیک شویم فتنه‌ها بیشتر خواهد شد و منجی‌تراشی خواهند کرد تا افکار دنیا را مدیریت کنند و مهمترین ابزار آنان رسانه‌ است. رهبری فرمودند که اگر رهبر نبودم مدیریت فضای مجازی را در دست می‌گرفتم و امروز در این عرصه وظیفه داریم و باید سواد رسانه‌ای کسب کنیم و آن را ارتقا بدهیم تا مغلوب عرصه رسانه‌ای صهیونیست‌ها نشویم. امام خمینی(ره) فرمودند که 22 بهمن سرآغاز حکومت الله بر جهان است و انقلاب اسلامی هدیه‌ای است که هیچ بشری در آن نقشی نداشته است. برخی ابراز نگرانی می‌کنند که چه خواهد شد. رهبری می‌فرمایند ما به قله‌ها نزدیک می‌شویم و چنین تفکر روشنی به سبب امید به وعده‌های الهی است. در جریان جنگ حق و باطل همیشه طرفداران باطل بیشتر از طرفداران حق بوده‌اند، ولی پیروزی نهایی با جبهه حق است و وعده خدا تحقق خواهد یافت.

انتهای پیام