شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#تهران#قطار#کرج#وزارت#نفت

حمل و نقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت کلانشهر توسعه می‌یابد

حمل و نقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت کلانشهر توسعه می‌یابد

در جلسه‌ای به ریاست مخبر درخواست وزارت نفت مبنی بر «احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی در بندرعباس» و «توسعه حمل و نقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت کلانشهر اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه، مشهد، کرج و قم» به تصویب رسید.

- اخبار سیاسی -

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، دهمین جلسه شورای اقتصاد عصر امروز (چهارشنبه) به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد و درخواست‌های برخی دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران گزارشی از وضعیت تامین مالی بسته سرمایه‌گذاری 5 میلیارد دلاری کشور روسیه مصوب سال 1395 و پروژه‌های در دست اجرا نظیر پروژه احداث نیروگاه سیریک و پروژه برقی‌سازی راه آهن گرمسار-اینچه‌برون را ارائه کرد و در خصوص برخی موانع اجرای پروژه‌ها تصمیماتی اتخاذ شد.

در این جلسه همچنین آخرین وضعیت پروژه طراحی و ساخت راه آهن رشت-آستارا و نیز تصمیماتی جهت تسریع در تملک اراضی و اجرای قرارداد فیمابین ایران و روسیه مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست که رئیس دفتر رئیس جمهور، وزرای نفت، نیرو، راه و شهرسازی، صمت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل بانک مرکزی نیز حضور داشتند، دو درخواست وزارت نفت مبنی بر «احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی در بندرعباس» و «توسعه حمل و نقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت کلانشهر اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه، مشهد، کرج و قم» به تصویب رسید.

توسعه فاز اول میدان نفتی مشترک یادآوران در قالب قرارداد بیع متقابل درخواست دیگر وزارت نفت در این جلسه بود.

از وزارت نیرو نیز در این جلسه درخواستی مبنی بر احداث 3000 مگاوات نیروگاه بادی مطرح شد که پس از بحث و تبادل نظر، این درخواست نیز به تصویب رسید.

انتهای پیام/