شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#فوری#غزه

تاکید پادشاه اردن به برقراری آتش‌بس فوری در غزه

اقتصاد نیوز :پادشاه اردن بر لزوم دستیابی به آتش‌بس انسانی فوری در نوار غزه تاکید کرد.
 تاکید پادشاه اردن به برقراری آتش‌بس فوری در غزه

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از  ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، عبدالله دوم، پادشاه اردن در تماس تلفنی که توسط جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برقرار شده بود، اظهارات مذکور را ایراد کرد.

دو طرف در این گفت‌وگوی تلفنی وضعیت خطرناک نوار غزه را بررسی کردند.

پادشاه اردن در این تماس تلفنی بر لزوم تضمین وصول بی‌وقفه کمک‌های انسانی به نوار غزه، تشدید تلاش‌ها پیرامون توقف این جنگ و دستیابی به چشم اندازی سیاسی تاکید کرد.

آغاز سفر دوره‌ای پادشاه اردن به امارات، قطر و بحرین

پادشاه اردن سفر دوره‌ای خود به سه کشور عربی منطقه را برای بررسی توقف جنگ در نوار غزه آغاز کرد.

عبدالله دوم، پادشاه اردن، سه شنبه برای بررسی توقف جنگ در نوار غزه، سفرهای منطقه‌ای خود به امارات، بحرین و قطر را آغاز کرد.

به گزارش «آناتولی» به نقل از بیانیه دیوان پادشاهی اردن، هدف از این سفرها، بررسی تلاش‌های بی‌وقفه کشورهای عربی برای توقف جنگ در نوار غزه و بررسی روابط برادرانه با این کشورها اعلام شده است.

در این بیانیه به مدت زمان سفر پادشاه اردن به ابوظبی، منامه و دوحه، اشاره‌ای نشده است.

پادشاه اردن در طول ۲6 روز گذشته که نوار غزه شاهد حملات اسرائیل بوده، تلاش‌های زیادی برای آرامش اوضاع و برقراری آتش بس در غزه انجام داده است.

وی چهارشنبه گذشته در دیدار امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه نسبت به تداوم جنگ علیه نوار غزه که ممکن است به انفجار اوضاع در منطقه کشیده شود، هشدار داد و خواستار اقدام فوری برای فشار بر اسرائیل به منظور توقف جنگ و حمایت از غیرنظامیان و نیز پایان محاصره نوار غزه شد.

پادشاه اردن پیش از این هشدار داده بود که ادامه جنگ اسرائیل علیه نوار غزه منجر به انفجار اوضاع در سراسر منطقه خواهد شد.