شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#اوکراین#رئیس جمهور#نتایج

کاهش چشمگیر محبوبیت زلنسکی در بین شهروندان اوکراینی

کاهش چشمگیر محبوبیت زلنسکی در بین شهروندان اوکراینی

نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که محبوبیت «زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین و همچنین اعتماد به پارلمان این کشور در بین شهروندان اوکراینی به شدت کاهش پیدا کرده است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "دی سایت" آلمان، نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که "ولادیمیر زلنسکی"، رئیس جمهور اوکراین طی پنج ماه گذشته به شدت محبوبیت خود را در بین شهروندان از دست داده است.

این نتیجه بر اساس یک نظرسنجی توسط موسسه جامعه شناسی کی‌یف (KIIS) به دست آمده است. در حالی که 91 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی در ماه می به "ولودیمیر زلنسکی" ابراز اعتماد کردند، این رقم در ماه اکتبر 76 درصد بود و نسبت افرادی که به او بی اعتماد بودند از هفت درصد به 22 درصد افزایش یافت.

بر این اساس، ارتش همچنان نهاد دولتی است که بیشترین اعتماد را در میان اوکراینی ها دارد: در این زمینه ارزش ها به سختی از 98 به 94 درصد کاهش یافته است. تنها سازمان هایی که به طور مشابه محبوب هستند، نهاد موسوم به یاران داوطلب هستند که نقش مهمی در توزیع کمک های بشردوستانه در اوکراین ایفا می کنند. اعتماد به آنها بدون تغییر باقی مانده و 87 درصد است.

نتایج این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که اعتماد شهروندان به نمایندگان پارلمان هم به شدت آسیب دیده است و از 58 درصد به 21 درصد کاهش یافت و بی اعتمادی از 34 به 76 درصد رسید. دولت نیز ارقام مشابه و ضعیفی را ثبت می کند. با این حال، اکثریت مردم این کشور همچنان بر این عقیده اند که کشور در مسیر درستی در حال توسعه است.60 درصد از شرکت کنندگان در این نظر سنجی این را در ماه اکتبر بیان کردند، در حالی که 68 درصد از افراد مورد بررسی در ماه می چنین نظری داشتند.

این نظرسنجی در دو هفته اول اکتبر از میان 2007 بزرگسال اوکراینی در تمام مناطق کشور که تحت کنترل روسیه نیستند، انجام شد.

انتهای پیام/