شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#غزه#خبرنگار

هر دقیقه ۶ بمب در فاجعه غزه | جهان جدیدی در حال شکل‌گیری است؟

یکشنبه ۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۰

خبرنگار بی بی سی جهانی در سرزمین‌های اشغالی می گوید در هر دقیقه حداقل ۶ بمب بر فراز نوار غزه رها می‌شود.

بمباران خان یونس در غزه

به گزارش همشهری آنلاین، جرمی بوون خبرنگار بی بی سی جهانی در سرزمین‌های اشغالی به وب‌سایت خبری تحلیلی میدل‌ایست مانیتور گفته در هر دقیقه حداقل ۶ بمب بر فراز نوار غزه رها می‌شود.

در این گزارش به نقل از شبکه تلویزیونی الاقصی آمده که تنها در یک حمله جنگنده‌های صهیونیستی به اردوگاه نصیرات از جمله مسجد بلال بن رباح و خانه‌های اطراف آن ۱۰ کودک فلسطینی کشته شده است.

رمزی بارود ستون‌نویس میدل‌ایست مانیتور با انتقاد از سکوت جامعه جهانی می نویسد،‌ تاریخ کسانی را در برابر این جنایت آشکار سکوت کرده‌اند نخواهد بخشید. آن‌ها با سکوتشان از نسل‌کشی سیستماتیک فلسطینی‌ها چه امروز و چه در گذشته حمایت کرده‌اند.

واقعیت این است که خاورمیانه جدیدی در حال شکل‌گیری است و کسانی که پشت فلسطینی‌ها ایستادند دلیل این حمایتشان تنها رنگ پوست، عقیده یا نژاد نیست.

جهان اسلام جدیدی در حال ظهور است، جهانی که شیعه و سنی را در بر می گیرد؛‌ و خاورمیانه جدیدی که همگی حول غزه متحد می‌شوند. غزه کوچک جرقه ای است که انرژی کل منطقه را دوباره متمرکز کرده است یک معجزه سیاسی که برای بسیاری از دانشمندان علوم سیاسی درک آن دشوار است، چه رسد به توضیح آن.