شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#بورس#بازار سرمایه#جدید#منابع#سال جاری

جزئیات واریز منابع جدید صندوق توسعه ملی برای کمک به بورس

جزئیات واریز منابع جدید صندوق توسعه ملی برای کمک به بورس

عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی از واریز ۴۰۰ میلیارد تومان در روز جاری به صندوق تثبیت بازار سرمایه خبر داد و گفت: این اقدام صندوق توسعه ملی در جهت عمل به تعهدات در برنامه عملیاتی سال جاری صندوق تثبیت بازار سرمایه و با هدف کمک به بازار سرمایه صورت گرفت.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا صالح با اشاره به نوسانات اخیر بازار سرمایه اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های سازمان بورس و اوراق بهادار و صندوق تثبیت بازار سرمایه به دلیل نوساناتی که در بازار سرمایه ایجاد شده است، جلسه هیات عامل صندوق توسعه ملی روز گذشته تشکیل و قرار شد صندوق توسعه ملی 400 میلیارد تومان دیگر به صندوق تثبیت بازار سرمایه تزریق کند.

وی با بیان اینکه صندوق تثبیت بازار سرمایه از دو طریق شامل منابع داخلی سازمان بورس اوراق بهادار و نیز یک درصد منابع ورودی صندوق توسعه ملی، تامین مالی می‌شود اظهار داشت: با توجه به اینکه صندوق توسعه ملی عضو هیات امنای صندوق تثبیت بازار سرمایه است، این صندوق متعهد شد در سال جاری بیش از 6000 میلیارد تومان از منابع ریالی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه، سپرده‌گذاری یا سرمایه‌گذاری کند.

عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی ادامه داد: با در نظر گرفتن 400 میلیارد تومان امروز، صندوق توسعه ملی از ابتدای سال تاکنون حدود3800 میلیارد تومان به صورت مستقیم به صندوق تثبیت بازار سرمایه نقدینگی تزریق کرده است؛ علاوه بر آن حدود 460 میلیارد تومان هم وارد بازار سرمایه کرده، یعنی اقدام به خرید سهام نموده است. بنابراین صندوق توسعه ملی در سال جاری به صورت مستقیم و غیرمستقیم بیش از 4200 میلیارد تومان به صندوق تثبیت واریزی داشته است.

انتهای پیام/