شهرخبر

رزمایش اقتدار ۱۴۰۲ نیروی زمینی ارتش پایان یافت

رزمایش اقتدار 1402 نیروی زمینی ارتش پایان یافت

رزمایش اقتدار ۱۴۰۲ نیروی زمینی ارتش با دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده به کار خود پایان داد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی ارتش، رزمایش اقتدار 1402 نیروی زمینی ارتش که متناسب‌ با تغییر در سازمان رزم نزاجا، به مدت 2 روز در منطقه عمومی نصرآباد برگزار شد، با اجرای موفقیّت‌آمیز مأموریت‌های طراحی شده به پایان رسید.

 

مطابق با ساختار رزم سازمانی جدید نزاجا  4 ویژگی‌ دور زن، دقیق زن، هوشمندی، قابلیت اتوماسیون و شبکه محور شدن تجهیزات در این رزمایش مورد بررسی و ارزیابی میدانی قرار گرفت.

بنابراین گزارش؛ در این رزمایش یگان‌های پیاده، زرهی، موشکی، توپخانه، هوانیروز، پهپاد، مهندسی، جنگ الکترونیک، جنگ نوین، سایبر، فاوا، با پشتیبانی ترابری هواپیماهای نیروی هوایی ارتش به اجرای مأموریت پرداختند و در نهایت با تأیید ارزیابان و فرماندهان نیروهای مسلح این رزمایش به کار خود پایان داد.

سخنگوی رزمایش اقتدار 1402 نیروی زمینی ارتش در خصوص دستیابی به اهداف این رزمایش اظهار کرد: ارزیابی سطح توانمندی یگان‌های رزمی و پشتیبانی نیروی زمینی ارتش، مرور تاکتیک‌های رزم زمینی، برآورد عملیاتی تسلیحات جدید، ارتقای توان بازدارندگی در مواجهه با تهدیدات نوین از جمله بخشی از اهداف این رزمایش بود که با موفقیت به منصه ظهور رسید.

همچنین در راستای طرح‌های مردم یاری ارتش جمهوری اسلامی ایران، بیمارستان 577 منطقه‌ای اصفهان در قالب رزمایش اقتدار 1402 با اعزام پزشکان متخصص در بخش‌های قلب و عروق، عفونی، داخلی، اعصاب و روان، طب فیزیکی، ارتوپد، اطفال، زنان و... اقدام به ویزیت رایگان و مداوای بیماران روستای نیک آباد شهرستان اصفهان کرد و تمامی داروهای بیماران به ارزش 400 میلیون ریال توسط بیمارستان منطقه ای اصفهان بصورت رایگان به بیماران اعطا شد.

سردار علی شادمانی، معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیا(ص) در حاشیه رزمایش اقتدار 1402 نیروی زمینی ارتش با اشاره به اهداف برگزاری این رزمایش در جمع خبرنگاران اظهارداشت: نمایش آموزش‌های انجام شده در نیروی زمینی  در صحنه رزمایش، می‌تواند محک خوبی برای نشان دادن میزان تأثیرپذیری از آموزش‌های تخصصی ارائه شده در مقابله با نبردهای پیش رو باشد.

سردار شادمانی گفت: همچنین باید ساختار و سازمان یگان‌های شرکت کننده در رزمایش از نظر کارآمدی، مورد بررسی قرار گیرند.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیا (ص) افزود: تجهیزات به کارگیری شده در رزمایش‌ها نیز باید در صحنه عمل مورد ارزیابی قرار بگیرند. که در رزمایش اقتدار 1402 نیروی زمینی ارتش، این سه موضوع  مورد ارزیابی قرار گرفته و با موفقیّت همراه بود و نیروی زمینی به واقع در تمامی رسته‌ها، نمره عالی را دریافت کرد.

سردار شادمانی خاطرنشان کرد: تمامی رسته‌های شرکت کننده در این رزمایش از جمله هوانیروز، زرهی، لجستیک، پشتیبانی و توپخانه‌، پهپاد و... عملکرد بسیار مطلوبی را از خود به نمایش گذاشتند تا پیامی با اقتدار به تمامی دشمنان اسلام بدهند.

انتهای پیام/