شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#تهران#پایتخت#مواد مخدر#رئیس پلیس

۲۵۰۰ معتاد متجاهر در پایتخت جمع‌آوری شدند

2500 معتاد متجاهر در پایتخت جمع‌آوری شدند

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه وجود پاتوق استعمال مواد مخدر در شهر خطرناک است، از جمع‌آوری ۲۵۰۰ معتاد متجاهر در تهران خبر داد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دوشنبه اول آبان 1402 سرهنگ علی قاسم‌پور؛ رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر و پرخطر در پایتخت خبر داد. 

سرهنگ محمد قاسم پور گفت: از آنجایی که یکی از دغدغه‌ها و مطالبات مردمی در حوزه امنیت اجتماعی جمع‌آوری معتادان متجاهر و پاکسازی اماکن عمومی و تفرجگاه‌ها از وجود این دسته از افراد است، کارکنان کلانتری‌های تهران بزرگ اقدام به اجرای طرح پاکسازی و دستگیری معتادان متجاهر در 4 روز گذشته کردند. 

وی با اشاره به استمرار این طرح تصریح کرد: قطعاً جمع‌آوری این قشر، کاهش سرقت را در پی خواهد داشت چرا که بررسی‌ها نشان می‌دهد افراد معتاد در بسیاری از جرائم و آسیب‌ها از جمله وقوع سرقت و نابسامانی خانواده نقش دارند، پس باید به این نکته توجه کنیم که وجود پاتوق استعمال موادمخدر یا خرده فروشان یک تهدید جدی فرا روی امنیت و سلامت فردی و اجتماعی ما به ویژه فرزندان و جوانان است که نباید نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم. 

قاسم‌پور تصریح کرد: در این راستا در اجرای این طرح، پلیس با رعایت موازین شرعی و قانونی و رعایت حقوق شهروندی وارد عمل شده و با ورود به پاتوق معتادان متجاهر و پارک‌ها، بلوارها و محلات شلوغ، این افراد را که باعث سلب آسایش عموم شهروندان شدند، جمع آوری کرده و به مراکز بازپروری منتقل می‌کند.  

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت افزود: در اجرای این طرح 2500 نفر از معتادان متجاهر و کارتن خواب در محدوده تهران بزرگ توسط کلانتری‌ها جمع آوری کرده و برای بهبود وضعیت و همچنین ترک اعتیاد به مراکز ترک اعتیاد منتقل شدند. 

این مقام انتظامی با بیان اینکه برای جمع آوری معتادان متجاهر که باعث بروز ناهنجاری در بخش‌های مختلف جامعه می شود ، همه دستگاه‌های مرتبط باید عملکرد موثرتری در این حوزه داشته باشند بیان داشت: جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر باعث کاهش سرقت به خصوص سرقت‌های خرد می‌شود چراکه خانواده این افراد و هم عموم مردم از تبعات تجاهر، تکدی‌گری و دیگر آسیب‌های این قشر ابراز نارضایتی دارند. 

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به نقش مردم در افزایش امنیت محله محور یادآور شد: پیشگیری مهمترین اصل در عرصه مبارزه با پدیده ویرانگر اعتیاد است از این رو پلیس به مبحث آموزش شهروندان نیز توجه ویژه داشته و همواره در کنار انجام وظایف ذاتی خود در امر آموزش اقشار مختلف جامعه نیز اهتمام ویژه‌ای خواهد داشت. 

سرهنگ قاسم پور خاطرنشان کرد: پلیس پیشگیری پایتخت این طرح‌ها را با هدف بهبود وضعیت معتادان و بازگرداندن آنها به زندگی عادی و سالم سازی فضای جامعه و افزایش شور و نشاط اجتماعی با تمام توان ادامه داده و پلیس از طریق سامانه 110 آماده جمع آوری پاتوق‌های معتادان است.

انتهای پیام/