شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#استقلال#تاریخ#لیگ برتر

کوین یامگا در تاریخ استقلال ماندگار شد/ بهترین گلزن خارجی آبی‌ها را بشناسید

کوین یامگا در تاریخ استقلال ماندگار شد/ بهترین گلزن خارجی آبی‌ها را بشناسید

کوین یامگاه مهاجم فرانسوی استقلال با گلی که مقابل هوادار به ثمر رساند به برترین گلزن خارجی این باشگاه در تاریخ لیگ برتر تبدیل شد، او که در دو فصل حضور خود در استقلال ۱۰ گل در فصل اول و ۷ گل در فصل دوم به ثمر رسانده بود، در سومین فصل متوالی موفق شد برای آبی پوشان گلزنی کند و با ۱۸ گل در صدر جدول گلزنان قرار بگیرد.

پیش از این شیخ دیاباته با ۱۷ گل به طور مشترک با کوین یامگا در صدر لیست گلزنان خارجی استقلال در لیگ برتر حضور داشت که با گل بازیکن فرانسوی استقلال مقابل هوادار این عنوان به تنهایی در اختیار کوین یامگا قرار گرفت.

۱۰  گل از ۱۸ گل کوین یامگا در از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده است که همین آمار هم نکته فوق العاده به همراه دارد، او در لیگ برتر پشت ۱۰ ضربه پنالتی قرار گرفته است و ۹ پنالتی مستقیم تبدیل به گل شد و فقط یک پنالتی پس از مهار توسط فروزان در ریباند توسط این بازیکن به گل تبدیل شد، او در تمام ضربات پنالتی که در لیگ برتر پشت توپ قرار گرفته در نهایت به گل ختم شده است.

با مرور نام گلزنان خارجی استقلال، این عنوان حداقل تا چندین سال در اختیار کوین یامگا قرار خواهد داشت چرا که تمام بازیکنانی که در لیست گلزنان خارجی استقلال حضور دارند، احتمال حضور مجدد آنها در تیم استقلال خیلی کم است و شاید در سالهای آینده یک خارجی جدید بتواند با حضور ادامه در استقلال به این رکورد خاص نزدیک شود.

او با ۱۸ گل در رتبه دوازهم برترین گلزنان تاریخ استقلال در لیگ برتر هم قرار دارد، و یامگا با به ثمر رساندن یک گل دیگر به تعداد گلهای وریا غفوری، علی سامره و سجاد شهباززاده خواهد رسید، او با ۲ گل دیگر می تواند تعداد گلهای خود را به ارسلان مطهری برساند و در رتبه ۸ ام گلزن ترین بازیکنان تاریخ استقلال برساند.

لیست گلزنان خارجی استقلال در طول تاریخ لیگ برتر به شرح زیر است:

کوین یامگا (۱۸ گل)

شیخ دیاباته (۱۷گل)

فابیو جانواریو (۷گل)

گوران یرکوویچ (۶ گل)

جیلوید ساموئل، سرور جباروف، آیاندا پاتوسی، مامه تیام (۴ گل)

جائلسون داسیلوا، پروپچیچ، جاسم کرار، رودی ژستد (۳گل)

آگوستین گیلائوری، هوار محمد، ویسنته آرزه (۲گل)

رافت قلی اف، سان جان اورسویچ، راجر فابریتسیو، بوبکر کبه، ولید علی، رینالدو کورزادو، رودریگو توزی،طارق همام، لئوناردو پادوانی (۱گل)

کوین یامگا با توجه به اینکه حداقل تا پایان این فصل همراه استقلال خواهد بود و پنالتی زن اول استقلال در مسابقات این تیم است می تواند آمار گلهای خود را افزایش دهد و با اختلاف بیشتری در صدر لیست گلزنان این تیم قرار بگیرد.