شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#پرسپولیس#بازیکنان

بیمارستان پرسپولیس | اهمیت یک تمدید

پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۱

با مصدومیت زانوی پورعلی‌گنجی، حالا پرسپولیس به شکل بی‌سابقه‌ای درگیر بحران مصدومیت و غیبت بازیکنان اصلی‌اش شده است.

مرتضی پورعلی‌گنجی

به گزارش همشهری‌آنلاین، آسیب‌دیدگی شدید مرتضی پورعلی‌گنجی در نبرد تیم ملی با قطر، دردسر تازه‌ای برای پرسپولیسی‌ها بود. تیمی که قبل از این هم با آسیب‌دیدگی‌های پرشماری دست و پنجه نرم می‌کرد، یکی دیگر از بهترین‌هایش را از دست داد. شاید فشار روانی روی تیم در این فصل از یک‌سو و بازی‌های سنگین نفرات این تیم در لیگ برتر، لیگ قهرمانان و اردوهای تیم ملی از سوی دیگر، عامل این مصدومیت‌ها باشد. این روزها شیوه بدنسازی این تیم برای فصل جدید هم تا حدودی مورد ابهام و سؤال هوادارها قرار گرفته است. در شرایط فعلی، پرسپولیس درصد بسیار زیادی از نفرات اصلی‌اش را در بازی امروز با پیکان در اختیار نخواهد داشت.

جوانانی که جا ماندند

خدادادی و نعمت‌زاده، ۲مهره جوانی بودند که یحیی برای این فصل روی آنها حساب بازی کرده بود. با این حال، هر دو نفر با مصدومیت‌های سنگینی روبه‌رو شدند و فصل را از دست دادند. خدادادی در همین سن و سال کم، ۲بار رباط داده و بازگشت برای او به میدان سخت به‌نظر می‌رسد. این مهره‌ها در شروع دوران فوتبالشان با این مشکل بزرگ روبه‌رو شده‌اند و حداقل در این فصل دیگر نمی‌توانند فوتبال بازی کنند.

بیرو؛ مصدومیتی که درمان شد

پس از این دو بازیکن جوان، یک مصدومیت جدی در اردوی تیم ملی برای بیرانوند اتفاق افتاد. علیرضا باید برای چند ‌ماه از میادین دور می‌ماند اما ظرف چند هفته به هر قیمتی که بود، برگشت و مقابل النصر به میدان رفت. پرسپولیسی‌ها خوش‌شانس بودند که این گلر خیلی زود درمان شد چراکه اگر بیرو نمی‌رسید، آنها جانشین مطمئنی برای این گلر نداشتند.

مهدی و وحید؛ ۲مصدوم در یک شب

ترابی و امیری به‌عنوان ستاره‌های کلیدی سمت چپ پرسپولیس، در بازی با النصر آسیب دیدند. مهدی در شروع بازی و وحید در دقایق پایانی ناچار به ترک زمین شدند. به‌نظر می‌رسید چمن آزادی تأثیر زیادی روی این اتفاق داشته است. این دو بازیکن باتجربه هنوز هم پس از آن اتفاق برای قرمزها بازی نکرده‌اند و در بازی امروز هم غایب هستند.

یاسین و مرتضی؛ ۲شلیک به قلب یحیی

مصدومیت ترابی و امیری، زود درمان می‌شود اما چنین گزاره‌ای درباره مصدومیت سلمانی و پورعلی‌گنجی درست نیست. یاسین که در بازی با گل‌گهر با پارگی رباط روبه‌رو شد، بین ۶ تا ۸ماه در زمین فوتبال دیده نمی‌شود. او به‌خاطر تورم زانو، هنوز هم نتوانسته جراحی‌ انجام بدهد. پورعلی‌گنجی نیز مقابل قطر با این مشکل بزرگ برخورد کرد. در همان تصویر اول مشخص بود که یک اتفاق جدی برای مرتضی رخ داده و همه بازیکنان تیم ملی نیز نگران او هستند. مرتضی قطعا جام ملت‌ها را از دست می‌دهد. بعید است او تا پایان این فصل بتواند بازی دیگری در لباس پرسپولیس انجام بدهد.

پورعلی‌گنجی آخرین نفر نبود

عجیب است اما پورعلی‌گنجی، آخرین مصدوم پرسپولیسی‌ها نبود. امید عالیشاه نیز در تمرین این تیم دچار آسیب‌دیدگی همسترینگ شد و احتمالا ۲‌ماه دور از میادین خواهد بود. در حقیقت جانشین ترابی در ترکیب پرسپولیس نیز مصدوم شده و این ماجرا یحیی را در موقعیتی بی‌سابقه قرار داده است. درست قبل از اردوی تیم ملی، میلاد سرلک نیز از همین قسمت آسیب دید و از فهرست تیم ملی هم خارج شد. بعید به‌نظر می‌رسد که این همه مصدومیت برای یک تیم در یک فصل، تصادفی باشد. شرایط خاص سرخ‌ها در این فصل، بازیکنان را بیشتر از همیشه در معرض خطر قرار داده است. حالا یحیی قبل از بازی با پیکان، نگرانی‌های بسیار زیادی در ذهن دارد.

اهمیت یک تمدید

وقتی با وجود داشتن مرتضی و کنعانی، پرسپولیسی‌ها قرارداد دلاری گولسیانی را تمدید کردند، خیلی‌ها این تصمیم باشگاه را زیر سؤال بردند اما حالا بعد از مصدومیت سنگین مرتضی، اهمیت این تمدید برای همه روشن شده است؛ چراکه زوج گولسیانی و کنعانی نیز زوج بسیار مطمئنی برای روزهای سخت پرسپولیس در لیگ و آسیا خواهد بود. حالا دیگر نوبت استفاده از مدافع گرجستانی است؛ بازیکنی که شاید به‌خاطر دوباره فیکس‌شدن در پرسپولیس، به تیم ملی کشورش هم برگردد و برای صعود به یورو بجنگد. البته قرارداد او باید اصلاح شود و به‌نظر می‌رسد باشگاه چنین کاری را انجام خواهد داد تا بدون مشکل از این بازیکن در ترکیب اصلی استفاده کند.