شهرخبر

ریاض: محاصره غزه باید برداشته شود

ریاض: محاصره غزه باید برداشته شود

وزیر امور خارجه عربستان سعودی تاکید کرد: محاصره غزه باید برداشته شود؛ ارسال کمک به غزه برای جلوگیری از یک فاجعه انسانی، امری ضروری است.

به گزارش مشرق، «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان امروز چهارشنبه، ۱۸ اکتبر در سخنانی ضمن تکرار هشدارهای ریاض درباره وخیم‌تر شدن وضعیت درگیری‌ها در فلسطین، از جامعه بین‌المللی خواست موضعی مسئولانه برای حمایت از فلسطینیان در غزه اتخاذ کند.

طبق گزارش پایگاه خبری «الخلیج آنلاین»، بن فرحان تاکید می‌کند: محاصره غزه باید برداشته شود؛ ما بر ضرورت ارسال کمک به غزه برای جلوگیری از یک فاجعه انسانی تاکید می‌کنیم.

وزیر امور خارجه سعودی ادامه داد: ما بر ضرورت تشکیل کشور فلسطین و اجرای قطعنامه های مشروعیت بین‌المللی تاکید داریم؛ جامعه بین‌المللی باید برای دستیابی به صلحی همه جانبه و عادلانه در خاورمیانه تلاش کند.

رژیم صهیونیستی بامداد امروز و در دوازدهمین روز از نبرد «طوفان الاقصی» با مقاومت حماس، با بمبارن هوایی بیمارستان المعمرانی غزه صدها خانواده فلسطینی را عزادار کرد؛ این حمله موشکی منجر به شهادت ۵۰۰ نفر و بر جای ماندن بیش از هزار زخمی شد.

وزارت بهداشت فلسطین امروز در آخرین آمارش از قربانیان حملات رژیم صهیونیستی اعلام کرد: تاکنون بیش از ۳۳۰۰ فلسطینی شهید و ۱۳ هزار نفر مجروح شدند. این آمار بدون در نظر گرفتن آمار قربانیان شب گذشته حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستانی در غزه است که دست‌کم ۵۰۰ شهید به همراه داشته است.

منبع: فارس