شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#فلسطین#تعداد#غزه

حرکت گسترده اردنی‌ها به سمت مرز با فلسطین اشغالی + ویدئو

تعداد گسترده‌ای از شهروندان اردنی در حمایت از مردم غزه راهپیمایی کرده و به سمت مرز‌های فلسطین اشغالی به راه افتادند.

ایرنا نوشت: هزاران شهروند اردنی امروز با بسته شدن بزرگراه منتهی به مرز با فلسطین اشغالی پای پیاده به سمت مرز به راه افتاده اند تا همبستگی خود را با ملت و مقاومت فلسطین ابراز دارند.

این درحالی است که نیروهای امنیتی اردنی در مرز بین این کشور و فلسطین اشغالی مستقر شده و اقدام به شلیک گاز اشک آور به سمت مردمی می کنند که قصد نزدیک شدن به مرز کشورشان با فلسطین اشغالی را دارند.

امروز راهپیمایی ها و تجمع های میلیونی در کشورهای مختلف جهان بویژه کشورهای اسلامی در حمایت از ملت فلسطین و محکوم کردن جنایت و حملات ارتش رژیم صهیونیستی به غزه برگزار می شود.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) پیش از این خواستار قیام عمومی در جهان عربی و اسلامی و اعلام همبستگی با ملت فلسطین در روز جمعه (امروز)شد.

جنبش حماس روز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که آزادگان جهان را به قیام عمومی در روز جمعه به منظور همبستگی با ملت فلسطین و حمایت از این مساله عادلانه و حقوق مشروع آن و آزادی و استقلال دعوت می‌کنیم.

در این بیانیه با نامگذاری روز جمعه به «جمعه طوفان الاقصی» آمده است که جهان عربی و اسلامی در این روز به منظور حمایت از ملت فلسطین و مقاومت قیام عمومی کنند.

تعداد بازدید : 0