شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#آمریکا#عربستان
در واکنش به اظهارات مهم رهبر انقلاب؛

آمریکا اعتراف کرد/ عادی سازی روابط عربستان با اسرائیل در راستای مقابله با ایران است

اقتصادنیوز: معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات رهبر انقلاب درباره عادی سازی روابط کشورهای عربی با اسرائیل، به سیاست ضد ایرانی آمریکا اعتراف کرد.
آمریکا اعتراف کرد/ عادی سازی روابط عربستان با اسرائیل در راستای مقابله با ایران است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ودانت پاتل، معاون متیو میلر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، روز سه شنبه به وقت محلی برابر با سوم اکتبر و ۱۱ مهرماه  این مطلب را در پاسخ به سوال خبرنگاری بیان کرد که از او درباره اظهارات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه « نظر قطعی جمهوری اسلامی این است دولت‌هایی که قمار عادی‌سازی روابط با اسرائیل را سرمشق کار خود قرار دهند، ضرر خواهند کرد؛ چرا که این رژیم رفتنی است و آنها در حال شرط‌ بندی روی اسب بازنده هستند.» پرسید.

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال گفت: وقتی یک توافق عادی سازی ( روابط کشورهای عربی با رژیم اسرائیل) می تواند بالقوه برای منطقه دگرگون کننده باشد، مطمئن نیستم به شنیدن آن نظرات علاقه ای داشته باشیم.

این مقام آمریکایی در ادامه افزود: "بخشی از پیوند و روابط دو جانبه ما با بخشی از این کشورها از جمله با عربستان سعودی و اسرائیل در مقابله و مبارزه با فعالیت های مخرب و بی ثبات کننده حکومت ایران است که در آن شرکت دارد."

آیت‌الله خامنه‌ای ۱۱ مهرماه با بیان اینکه اسرائیل از غیظ کشورهای مانع دستیابی این رژیم به نیل تا فرات خواهد مُرد، به دولت‌هایی که سراغ قمار عادی‌سازی روابط رفته‌اند هشدار دادند که از شرط‌بندی روی اسب بازنده ضرر خواهند کرد.

واکنش آمریکا به رونمایی پهپاد "کمان ۱۹" 

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال دیگری در خصوص رونمایی از پهپاد جدید ایران و احتمال ارسال آن به کشورهای دیگر مدعی شد: استفاده از هرگونه تجهیزات نظامی ایران یک تهدید است و خرید تسلیحات از این کشور به اقدامات بی ثبات کننده ایران کمک می کند.

معاون متیو میلر افزود: هرگونه تجهیزات جدید خطر گسترش اقدامات مخرب ایران مانند افزایش همکاری های تهران با مسکو را به دنبال دارد. آمریکا به استفاده از اختیارات و ابزار خود برای مسوول ساختن ایران ادامه خواهد داد. ما این اقدامات را با همکاری نزدیک متحدان خود انجام می دهیم.