شهرخبر

حضور معنادار سفیر عربستان برای بدرقه الاتحاد در فرودگاه اصفهان +فیلم

سفیر عربستان

سفیر عربستان سعودی به همراه ۸ دیپلمات دیگر در فرودگاه اصفهان برای بدرقه تیم الاتحاد حاضر شدند.

به گزارش مشرق، ۹ دیپلمات عربستان سعودی در فرودگاه اصفهان برای بدرقه تیم الاتحاد عربستان حضور یافتند.

تیم الاتحاد عربستان ساعت ۲۲:۲۰ شامگاه دوشنبه اصفهان را به مقصد جده ترک کرد. هواپیمای تیم الاتحاد حدود یک ساعت زودتر از زمان مقرر به فرودگاه شهید بهشتی رسید.

مشاهدات میدانی خبرنگار فارس نشان می‌دهد سفیر عربستان سعودی و ۸ دیپلمات دیگر این کشور شامگاه دوشنبه در بخش پروازهای خروجی فرودگاه شهید بهشتی حاضر شدند.

سفیر ریاض در تهران و دو دیپلمات دیگر اعضای تیم الاتحاد را تا پای پله‌های هواپیما همراهی و بدرقه کردند.

ساعتی قبل از برگزاری مسابقه از مسوولان سپاهان و ناظر بازی خواسته بود تندیس سپهبد قاسم سلیمانی از ورزشگاه نقش جهان اصفهان برداشته شود.

حضور سفیر سعودی ظن سیاسی بودن اقدامات دیروز باشگاه عربستانی را تقویت می‌کند. برخی این اقدامات عبدالله بن سعود را در تایید و تقدیر از بازی نکردن تیم الاتحاد در اصفهان می‌دانند.

روز گذشته اخباری درباره تماس‌های سیاسی از ریاض با مسوولان تیم عربستانی و فشار برای عدم بازی در ورزشگاه نقش جهان در فضای مجازی عربستان منتشر شد.

تندیس یابود سپهبد قاسم سلیمانی از دی ماه سال ۹۸ در ورزشگاه نقش جهان نصب شده و تیم‌های متعددی از جنوب خلیج فارس و اروپا میهمان سپاهان در نقش جهان بودند و کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی ورزشگاه با ظاهر موجود را برای لیگ قهرمانان آسیا تایید کرده بود.

در جلسه هماهنگی بازی نیز هیچ نکته‌ای درباره ورزشگاه از طرف تیم سعودی یا ناظر بازی مطرح نشده بود.

محمدرضا ساکت مدیرعامل سپاهان تاکید کرد این تندیس به همراه دو مجسمه دیگر از موسس باشگاه سپاهان و مربی فقید این تیم بخشی از دکوراسیون ورزشگاه نقش‌جهان است.

تیم الاتحاد عربستان دو بازیکن اصلی خود از جمله کریم بنزما را به دلیل ابتلا به کرونا در بازی برابر سپاهان همراه نداشت.

منبع: فارس