شهرخبر

سوریه: بدون خروج نظامیان ترکیه اتفاقی در روابط دمشق با آنکارا نمی‌افتد

معاون وزیر امور خارجه سوریه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل گفت که ترکیه باید نظامیان خود را از سوریه خارج کند و اگر اقدام به این کار نکند هر گونه تلاش برای برقرای روابط بی‌فایده است

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، بسام صباغ، معاون وزیر امور خارجه سوریه امروز دوشنبه در مصاحبه با خبرگزاری «اسپوتنیک» در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت که ترکیه باید نظامیان خود را از سوریه خارج کند.

معاون وزیر امور خارجه سوریه اظهار داشت که اگر ترکیه نیروهای نظامی خود را از سوریه خارج نکند، هرگونه تلاش برای برقراری روابط سیاسی با این کشور بی‌فایده است.

بسام صباغ  در این گفت‌وگو به روابط سوریه با کشور روسیه نیز اشاره کرد و گفت: روابط سوریه با روسیه در وضعیت بسیار خوبی است و دو کشور در سطوح بسیار پیشرفته با یکدیگر همکاری می‌کنند.

معاون وزیر امور خارجه سوریه در ادامه به روابط سیاسی سوریه با عربستان سعودی پرداخت و تاکید کرد که سوریه در مسیر از سرگیری روابط دیپلماتیک با عربستان سعودی قرار دارد و امیدوار است که روابط خود را با این کشور توسعه دهد.

صباغ افزود: بازگشت سوریه به اتحادیه عرب و شرکت بشار اسد، رئیس جمهور این کشور در نشست جده از ابعاد مهم این موضوع است.

بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در تاریخ 28 اردیبهشت امسال بعد از 12 سال وارد عربستان سعودی شد و در نشست سران اتحادیه عرب شرکت کرد.

انتهای پیام/