شهرخبر

اصابت موشک روسی به قلب واحد پدافند زیرزمینی اوکراین+فیلم

موشک

در روزهای اخیر ویدئویی از بازدید خبرنگاران اوکراینی از بقایای یک پست دفاع موشکی زیرزمینی اوکراین در منطقه خارکیف منتشر شده که دقت حیرت‌آور و قدرت تخریب موشک روسی را نشان می دهد.

به گزارش سرویس جهان مشرق، در روزهای اخیر ویدئویی از بازدید خبرنگاران اوکراینی از بقایای یک پست دفاع موشکی زیرزمینی اوکراین در منطقه خارکیف منتشر شده که دقت حیرت‌آور و قدرت تخریب موشک روسی را نشان می دهد.

ظاهرا این تمام چیزی است که از پست فرماندهی پدافند هوایی اوکراین در منطقه خارکیف (اوکراین سابق) در زیرزمین باقی مانده است. این واحد در همان روز اول عملیات ویژه روسیه در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ منهدم شد اما ویدئوی مربوط به آن تازه منتشر شده است.

خبرنگار اوکراینی که بازدید از باقی‌مانده این پست پدافند هوایی رفته نمی تواند تعجب خود را از دقت هدف‌گیری روس‌ها و خاصیت سنگرشکنی موشک روسی و نفوذ آن در عمق بتن مسلح پنهان کند. علی‌رغم وجود یک لایه ضخیم بتن، یک لایه ضخیم خاک و چمن(به عنوان استتار) موشک تا عمق این پناهگاه بتنی نفوذ کرده و موجب نابودی آن شده است.

اصابت موشک روسی به قلب واحد پدافند زیرزمینی اوکراین+فیلم

نیروهای مسلح اوکراین اطمینان داشتند که این سنگر زیرزمینی به طور قابل‌اعتماد محافظت می شود و در برابر حملات موشکی و توپخانه‌ای مقاومت می کند.