شهرخبر

ضربه سنگین فرماندهی انتظامی به 48 باند مواد مخدر

اقتصادنیوز: فرمانده نیروی انتظامی استان فارس از انهدام ۴۸ باند عمده فروش مواد مخدر از ابتدای امسال در این استان خبر داد.
ضربه سنگین فرماندهی انتظامی به 48 باند مواد مخدر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سردار رهام بخش حبیبی امروز در نشست خبری ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم (ص) اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون با تلاش‌ و انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی  ۴۸ باند عمده فروش مواد مخدر متلاشی شدند که ۲۲ تن انواع مواد مخدر از آن‌ها کشف و ضبط شده است.

وی در ادامه ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر ایران اسلامی به ویژه شهدای امنیت، با تشریح اقدامات طرح «آرامش» در استان فارس، گفت: با توجه به اینکه دغدغه‌های اصلی مردم در استان فارس به خصوص شهر شیراز معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر است طرح آرامش در سراسر استان شروع شده به ویژه در حاشیه و اطراف مراکز آموزشی از اول مهر ماه امسال آغاز شد.

حبیبی با بیان اینکه ۳۴۴ خرده فروش مواد مخدر در سطح استان از اول مهر تاکنون دستگیر شدند، افزود: ۵۳۷ معتاد متجاهر توسط پلیس جمع آوری شدند که پس از ثبت در سامانه به مراکز تبصره ۱۶ معرفی شدند همچنین امروز صبح طرح جمع‌آوری ضربتی در شهر شیراز آغاز شد که بیش از ۶۰۰ معتاد و ۲۵ خرده فروش انواع مواد مخدر دستگیر و جمع‌آوری شدند.

فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به اینکه متاسفانه معتادان متجاهر پس از تحویل به اردوگاه‌های تبصره ۱۶ آزاد می‌شوند، تاکید کرد: وظیفه نیروی انتظامی جمع‌آوری معتادان متجاهر است از این رو نیازمند اهتمام دیگر نهادهای متولی این عرصه هستیم بنابراین از مسئولان دعوت کردیم تا در صحنه تصمیم‌گیری کنند.