شهرخبر

نشریه افغان: برخی از مقامات پاکستانی برای حضور داعش زمینه سازی می‌کنند

رسانه نزدیک به ارگان‌های امنیتی طالبان در واکنش به اظهارات مقامات پاکستانی و رویدادهای اخیر این کشور تصریح کرد برخی از مقامات پاکستانی برای حضور داعش زمینه سازی می‌کنند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، رسانه «المرصاد» با اشاره به حملات اخیر در پاکستان اظهار داشت مقامات پاکستانی در حفاظت از مردم این کشور ناکام شده‌اند.

این رسانه در ادامه تصریح کرد برخی از مقامات پاکستانی از روی عمد برای حضور داعش زمینه سازی می‌کنند.

المرصاد افزود پاکستان با فرافکنی منطقه را ناامن جلوه می‌دهد و افغانستان را مقصر نشان می‌دهد تا با این بهانه از حامیان غربی خود درخواست کمک کند.

این رسانه نوشت اگرچه هنوز هیچ گروهی مسئولیت حمله‌های هفته اخیر پاکستان را بر عهده نگرفته است اما حمله به روحانیون، مراکز مذهبی، مساجد و مدارس در پاکستان کار داعش است.

المرصاد مدعی شد سازمان‌های اطلاعاتی طالبان طرح تروریستی بزرگی را برای حمله به مساجد، مدارس، مراکز مذهبی و اجتماعات در منطقه (افغانستان، پاکستان، ایران) کشف کردند که پاکستان و ایران نیز در این کشف مشارکت داشتند.

به گفته این رسانه، برخی مقامات پاکستانی فردی به نام «خان» طراح و شخصیت اصلی حمله‌ها در پاکستان را پس از بازداشت آزاد کرده است.
گزارش افزود طالبان و کشورهای منطقه بیشتر به این فریبکاری‌ها عادت کرده‌اند و می‌توانند جهان را نیز متقاعد کنند.

بنابراین، چنین حوادثی و مقصر دانستن کشورهای دیگر جز ریختن خون مردم پاکستان، هیچ منفعت سیاسی و اقتصادی برای پاکستان نخواهد داشت.

انتهای پیام/