شهرخبر

دولتخواه: تمرکز الکسانیان روی ساروی بود و مقابل روسیلو غافلگیر شد

مسئول روابط بین‌المللی کشتی ارمنستان درباره شکست الکسانیان در فینال ۹۷ کیلوگرم گفت که او باید بعد از شکست ساروی مقابل حریف کوبایی، روسیلو را جدی می‌گرفت.

- اخبار ورزشی -

علی دولتخواه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره عملکرد تیم‌های ملی ارمنستان در مسابقات جهانی 2023 بلگراد گفت: ما در کشتی فرنگی 3 سهمیه و در آزاد دو سهمیه المپیک گرفتیم، اما از نظر مدالی توقع‌مان بیشتر بود.

وی درباره شکست آرتور الکسانیان ستاره کشتی ارمنستان مقابل روسیلوی کوبایی در فینال 97 کیلوگرم تصریح کرد: جدا از اینکه این کشتی اشتباه داوری داشت و اگر این اتفاق رخ نمی‌داد الکسانیان برنده می‌شد، اما وقتی کشتی‌گیر کوبایی توانست محمدهادی ساروی را ببرد، باید برنامه دیگری برای فینال چیده می‌شد. با این وجود همچنان این حریف جدی گرفته نشد تا الکسانیان غافلگیر شود. باید حتماً روی این کشتی‌گیر به عنوان یک رقیب جدی و خطرناک برنامه‌ریزی می‌شد. برنامه و تمرکز الکسانیان روی محمدهادی ساروی بود و همچنین حریف روسی، فکرش را نمی‌کرد این کوبایی برایش دردسرساز شود.

دولتخواه درخصوص سومی مالخاز آمویان در بلگراد که یکی از شانس‌های فینالیست شدن در 77 کیلوگرم بود، گفت: قرعه‌اش سخت بود و یک کشتی بیشتر گرفت. توقع ما از مالخاز این بود که لااقل فینالیست شود. در 67 کیلوگرم هم گالستیان شانس مدال داشت که در مبارزه رده‌بندی به محمدرضا گرایی خورد. باید حداقل سه فینالیست می‌داشتیم که این اتفاق نیفتاد. الکسانیان که غافلگیر شد، کشتی مالخاز گره خورد و وقتی آن شرایط در 67 کیلو بین ایران و ژاپن پیش آمد، گرایی و سوگابه همدیگر را خسته کردند و بهره‌اش را کشتی‌گیر آذربایجانی برد که مرحله بعدی توانست گرایی را ببرد و فینالیست شود. در واقع گراییِ خسته به حسرت جعفروف آذربایجانی رسید و بعد کشتی 6 دقیقه‌ای با اورتا سانچز کوبایی را باخت.

این داور S1 کشتی ارمنستان در مورد تیم آزاد تأکید کرد: آرسن هاراتونیان را به خاطر سهمیه المپیک به 55 کیلوگرم آورده بودیم، وزن او المپیکی نبود. هاراتونیان در وزن خودش (61 کیلو) قهرمان اروپا بود، اینجا با برنز سهمیه المپیکش را گرفت. وازگن توانیان هم در 65 کیلو سوم شد و سهمیه المپیکش را گرفت. امیدوار هستیم که سهمیه‌های المپیک‌مان را به چهار برسانیم.

انتهای پیام/