شهرخبر

«حکیم» حادثه خونین تروریستی پاکستان را محکوم کرد

اقتصادنیوز: سیدعمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق انفجارهای تروریستی خونین امروز (جمعه) در پاکستان را محکوم کرد.
«حکیم» حادثه خونین تروریستی پاکستان را محکوم کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از دفتر رسانه‌ای جریان حکمت ملی عراق، «سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق در پیامی ضمن محکوم کردن حملات تروریستی پاکستان گفت: با تاسف و تاثر بسیار خبر دو انفجار انتحاری در پاکستان را دریافت کردیم که یکی از آنها نمازگزارانی را که آماده برگزاری جشن سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) در بلوچستان بودند و دیگری یک مسجد در جنوب پیشاور را هدف قرار داد.

وی این اقدامات جنایتکارانه که شهروندان بی‌گناه را هدف قرار می‌دهد به شدت محکوم کرد و بار دیگر از جامعه جهانی به خصوص کشورهای آسیب دیده از تروریسم خواست که برای نابود کردن آن و خشکاندن منابعش همکاری بیشتری کنند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در پایان برای قربانیان رحمت الهی و برای بستگانشان صبر و و برای مجروحان شفای عاجل از خداوند طلب کرد.

امروز تنها ساعاتی پس از انفجار خونین با ۵۲ کشته در بلوچستان پاکستان علیه شرکت کنندگان در راهپیمایی میلاد النبی (ص)، دو حمله انتحاری دیگر در شمال غرب این کشور ۳ کشته برجای گذاشت.

یک پاسگاه پلیس و مسجد در شهر "هنگو" واقع در ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب پاکستان هدف حمله مهاجمان انتحاری قرار گرفت.

در این دو اقدام تروریستی که در حین اقامه نماز جمعه در مسجد نزدیک به پاسگاه پلیس پاکستان صورت گرفت، ۳ نفر جان خود را از دست دادند و تعدادی دیگر از غیرنظامیان زخمی شدند.

حملات تروریستی امروز در پاکستان در حالی انجام می‌شود که میلیون‌ها نفر از عاشقان پیامبر گرامی اسلام (ص) به مناسبت ۱۳ ربیع الاول و هفته وحدت در جشن‌های این ایام حضور یافته و به صورت گسترده در اجتماعات مردمی در شهرهای مختلف شرکت می‌کنند.

نخست‌وزیر و رئیس جمهوری پاکستان طی پیام‌هایی حملات ناجوانمردانه تروریست‌ها به مردم بی گناه را محکوم کردند.

شمار تلفات انفجار انتحاری در شهر مستونگ واقع در ایالت بلوچستان پاکستان به ۵۲ کشته افزایش یافت. تاکنون هیچ گروهی مسئولیت انفجارهای انتحاری در پاکستان را برعهده نگرفته است.

طی ماه‌های اخیر گروه‌های تروریستی داعش و تحریک طالبان پاکستان مسوولیت بسیاری از بمب‌گذاری ها و حملات انتحاری در استان‌های بلوچستان و خیبرپختونخوا را برعهده گرفته‌اند.