پرداخت مالیات برای خرید و فروش اسلحه در آمریکا

فرماندار ایالت کالیفرنیا به عنوان نخستین ایالت در تاریخ آمریکا قانون مالیات غیرمستقیم بر خرید و فروش هر گونه سلاح گرم را امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فرماندار کالیفرنیا پس از امضای قانون وضع مالیات بر خرید و فروش هر گونه سلاح گرم در این ایالت هدف از آن را جمع آوری سالانه بیش از ۱۶۰ میلیون دلار برای جلوگیری از خشونت‌های مسلحانه در مدارس و سایر مکان‌ها عنوان کرده است.

مالیات غیر مستقیم کالیفرنیا که قرار است در ژوئیه ۲۰۲۴ اجرایی شود، اساساً مالیات ۱۱ درصدی را به مالیات بر اسلحه و مهمات فدرال فعلی اضافه می‌کند، نرخی ۱۰ یا ۱۱ درصدی که بسته به نوع سلاح متفاوت است.

این مالیات درحالی وضع می‌شود که هفته گذشته یک قاضی فدرال ممنوعیت مهمات با ظرفیت بالا را در کالیفرنیا لغو کرد و حکم داد که این قانون حقوق صاحبان اسلحه را نقض می‌کند.

دفتر فرمانداری کالیفرنیا اعلام کرد: این مالیات درحالی وضع شده که در سرتاسر ایالات متحده در ۷۴ ساعت گذشته حداقل ۱۰۴ نفر در موارد مختلف تیراندازی کشته شده‌اند.

پرداخت مالیات برای خرید و فروش اسلحه در آمریکا

فرماندار کالیفرنیا در بیانیه‌ای گفت: داده‌ها نشان می‌دهند که میزان مرگ و میر ناشی از اسلحه در کالیفرنیا که محل اجرای برخی از سخت‌گیرانه‌ترین قوانین اسلحه گرم در ایالات متحده است، بیش از ۴۰ درصد کمتر از میانگین ملی است.

گفتنی است از ابتدای سال جاری میلادی بیش از ۵۰۰ فقره تیراندازی جمعی- با کشته بالای سه نفر- در سرتاسر آمریکا رخ داده است.