شهرخبر

لاوروف:ارمنستان سرنوشت کشورهای وابسته به آمریکا را به یاد بیاورد

لاوروف:ارمنستان سرنوشت کشورهای وابسته به آمریکا را به یاد بیاورد

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که ارمنستان سرنوشت ناخوشایند کشورهایی که به آمریکا وابسته بودند را به یاد بیاورد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، لاوروف در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا ممکن است ارمنستان روسیه را از دست بدهد؟، گفت که چندین سیاستمدار پیشرو در ایروان چنین سناریویی را می‌خواهند و به دنبال حرکت به سمت غرب هستند.

وی در گفتگو با خبرگزاری تاس تاکید کرد: افراد زیادی در آنجا وجود دارند که می‌خواهند روسیه را از دست بدهند و دوستان جدیدی به دست آورند. 

وزیر خارجه روسیه در این گفتگو تشریح کرد: اگر آنها به آمریکا متکی شوند آنگاه شاید برای آنها خوب باشد تا به تاریخ اخیر نگاهی بیاندازند که آمریکا چطور با آنهایی که سعی کرد زیر بال و پرشان را بگیرد، رفتار کرد و منافع ژئوپلیتیک خود را از سواحل آمریکا تا سراسر جهان بهبود بخشید. سرنوشت تمام این افراد بسیار بسیار ناخوشایند است.

وی تصریح کرد که به هر صورت، منافع فدراسیون روسیه به لحاظ ژئوپلیتیکی نمی‌تواند در ماورا قفقاز نادیده گرفته شود. رئیس دستگاه دیپلماسی مسکو ادامه داد: به لحاظ تاریخی، جغرافیایی، ژئوپلیتیکی شکست دادن روسیه با نادیده گرفتن کامل منافعش در ماورا قفقاز، غیر ممکن است.

لاوروف به طور خاص به سخنان اخیر نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان اشاره داشت که در جریان آن پاشینیان بر ضرورت جبران ائتلاف‌های شکست خورده ای که ارمنستان از نظر تضمین امنیت خود روی آنها حساب می کرد، تاکید داشت.

انتهای پیام/