شهرخبر

بازدید از پارک جنگلی نور مازندران را از دست ندهید

رفتن به جنگل و حضور در طبیعت بسیار دلنشین است به همین دلیل با ما همراه باشید و بازدید از پارک جنگلی نور مازندران را از دست ندهید.

بازدید از پارک جنگلی نور مازندران را از دست ندهید

سلام نو _ سرویس گردشگری: در میانه جاده نور به محمود آباد تابلویی وجود دارد که رهگذران را به درون پارک جنگلی نور هدایت می کند؛ جاذبه ای که با عنوان پارک سعیدی آشتیانی نیز شناخته می شود و از نظر کارشناسان با مساحت ۳۶۰۰ هکتار، عنوان بزرگترین پارک جنگلی طبیعی در خاورمیانه را به خود اختصاص داده است.

ورودی غربی این پارک در کیلومتر ۵ جاده اصلی نور به محمودآباد قرار دارد؛ سردری سنگی با پوشش چوبی که شما را به دنیای دیگری فرا می خواند. به دلیل دسترسی مناسب این پارک به جاده ساحلی نور و نزدیکی آن به شهرهای رستم رود، محمودآباد، نور و آمل پذیرای جمعیت زیادی است و در ایام پیک سفر بسیار شلوغ می شود.

جنگل نور کجاست

در خطه شمال کشورمان، جاذبه های طبیعی بسیاری وجود دارد که به دلیل سواحل زیبای دریای خزر، مناظر و چشم اندازهای فوق العاده دیدنی، جنگل ها و مراتع سرسبز و امکانات گردشگری نسبتا مناسب، به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری به ویژه گردشگران طبیعت و گردشگری داخلی تبدیل شده است، تا جایی که همواره بسیاری از ساکنان شهر بزرگ تهران و شهر های همجوار به دنبال بهانه ای برای سفر به آنجا هستند تا به قدر امکان از شلوغی ها دور باشند و در گوشه از طبیعت به آرامش برسند.

استان سرسبز مازندران که یکی از استان های شمالی و مملو از جاذبه های طبیعی است، زیبایی های بسیاری را در دل خود جای داده است و شهرهای مختلف در این استان همیشه و همه وقت میزبان گردشگران و طبیعت گردان از راه های دور و نزدیک هستند.

بازدید از پارک جنگلی نور مازندران را از دست ندهید

در کنار بسیاری از نقاط دیدنی این استان که شامل ساحل دریا، آبشار ها، دریاچه ها و کوه ها می باشد، این بار به سراغ یکی از این جاذبه ها یعنی جنگل می رویم، جایی که با آن همه درخت سر به فلک کشیده خود، هوایی تازه و دلپذیر را تقدیم و امکانی مناسب را برای فرار از دغدغه های روزمره نصیب آدمی می کند.

می خواهیم به یکی از همین پارک ها برویم که در جاده نور – محمودآباد واقع شده است.

سایه درختان و نسیمی که از لابه لای شاخ و برگ درختان می وزد، خاطره ای را در ذهن ثبت می کند که تا مدت ها از یاد نخواهد رفت، در این هوای دلپذیر استراحت کنید و خود را از تمام دغدغه ها رها سازید.

بسیاری از مسیر در دل جنگل آسفالت است که موجب می گردد حتی رانندگی کردن هم تا رسیدن به گوشه از از جنگل برایتان خاطره انگیز باشد. کمی آن طرف تر می توانید خود را به ساحل برسانید و از جنگل و دریا توامان لذت ببرید.

در مسیر نور به محمود آباد و در میانه راه تابلویی وجود دارد که شما را به پارک جنگلی نور هدایت می کند، این چارک جنگلی بکر که به پارک سعیدی آشتیانی نیز نام گذاری شده است، دارای مساحت ۳۶۰۰ هکتار است که به عقیده کارشناسان بزرگترین پارک جنگلی طبیعی در خاورمیانه است.

در کیلومتر ۵ جاده اصلی نور به محمودآباد ورودی غربی این پارک واقع شده است و سردری سنگی با پوشش چوبی، ویژگی آن است. یکی از دلایلی که مورد استقبال بسیاری از گردشگران شده، این است که به جاده ساحلی نور دسترسی مناسبی دارد و به شهرهای رستم رود، محمودآباد، نور و آمل نیز بسیار نزدیک است.

بازدید از پارک جنگلی نور مازندران را از دست ندهید

ویژگی‌های منحصر به فرد پارک جنگلی نور

پارک جنگلی نور در سال ۱۳۵۱ با همت حسین سعیدی آشتیانی -بنیانگذار پارک‌های جنگلی در ایران- طراحی و ساخته شد.

به دلیل نزدیکی این پارک به رستم رود تا چند سال همین نام را بر آن گذاشته بودند؛ اما بعدها عنوان پارک جنگلی نور را بر آن نهادند و امروزه این پارک به نام موسسش نیز خوانده می شود.

این پارک جزو آخرین باقیمانده جنگل‌های جلگه‌ای در ایران محسوب می شود و نزدیکی به دریا و چشم اندازهای زیبا از ویژگی های آن به شمار می رود.

یکی از نکات جالب توجه در پارک جنگلی نور آن است که به راحتی می توانید به بخش هایی از آن از طریق جاده آسفالته و مناسب دسترسی پیدا کنید.

پس اگر از علاقه مندان به رانندگی در جاده های جنگلی هستید می توانید وارد این پارک شوید و از میان درختان سر به فلک کشیده عبود کنید و از مناظر و چشم اندازها حسابی لذت ببرید.

در بخش هایی از پارک جنگلی نور، آلاچیق هایی برای اتراق مسافران وجود دارد و محل خوبی برای برپا کردن بساط یک پیک نیک خانوادگی یا دوستانه هستند. همچنین در سایر بخش های پارک نیز می توانید بساط خود را پهن کنید و از طبیعت و زیبایی هایش لذت ببرید.

درختان سر به فلک کشیده، جاده زیبا، درختان کهنسال، حلزون های کوچک سوژه های خوبی برای عکاسی در این پارک هستند و شما می توانید با ثبت آنها در قاب تصاویر، یادگاری خوبی را با خود به خانه ببرید.

بازدید از پارک جنگلی نور مازندران را از دست ندهید

وارد پارک جنگلی نور که بشوید، کافیست کمی سکوت کنید تا صدای پرندگان را به وضوح بشنوید. اینجا می تواند مکانی مناسب برای پرنده نگری باشد و لحظه های شیرینی را برای تان به ارمغان بیاورد.

به ویژه که این پارک زیستگاه قرقاول ایرانی نیز هست و می توانید شانس دیدن این پرنده زیبا را در آن داشته باشید.

اگر اهل پیاده روی هستید و دوست دارید این کار را در میان طبیعت انجام دهید سری به پارک جنگلی نور بزنید و در فضای دل انگیز آن و در سایه سار درختان سر به فلک کشیده قدم بزنید.

در گوشه گوشه این پارک می توانید زیبایی های طبیعت را لمس کنید و از دیدن مناظر لذت ببرید.