شهرخبر

رایزنی بی‌نتیجه برای تقابل ملی‌پوشان فوتسال با پرتغال و اسپانیا/ مذاکره کادر فنی تیم ملی با باشگاه‌های لژیونرها

مربیان تیم ملی فوتسال برای برگزاری دیدار دوستانه ایران با تیم‌های دوم و سوم رده‌بندی جهانی رایزنی کردند که این مذاکرات نتیجه‌ای در بر نداشت.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مسابقات فوتسال جام ملت‌های آسیا 2024 از 29 فروردین تا 9 اردیبهشت 1403 در کشور تایلند برگزار می‌شود؛ تاریخی که خارج از فیفادی قرار دارد و بازیکنان ملی‌پوش باید در تیم‌های باشگاهی خودشان به میدان بروند.

از زمان تغییر تاریخ مسابقات، این مسئله به چالشی مهم در تیم‌های ملی کشورهای آسیایی تبدیل شد. لژیونرهای زیادی از قاره کهن در تیم‌های اروپایی به میدان می‌روند که این تیم‌ها در فروردین، در کوران مسابقات لیگ خود قرار دارند و شاید مجوز خروج به این بازیکنان را ندهند.

وحید شمسایی سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم،‌ درباره حل این مشکل اظهار داشت: مهدی تاج و احسان اصولی پیگیر این موضوع هستند. ژاپن شش لژیونر در اسپانیا، یک لژیونر در پرتغال و یک لژیونر در چین دارد و مدیر تیم ملی این کشور، مذاکرات خود را آغاز کرده است. ما هم از این هفته با مربیان تیم‌های لژیونرهای ایرانی رایزنی خواهیم کرد.

حسین طیبی، مسلم اولادقباد و سالار آقاپور، بازیکنانی هستند که در تیم مایورکا پالما به میدان می‌روند و سعید احمد عباسی از تیم ملی ایران در تیم وینیا آلبالی والدپنیاس بازی می‌کند.

شمسایی همچنین درباره برنامه ملی‌پوشان فوتسال برای فیفادی اسفندماه خاطر نشان کرد: با تیم‌های اروپایی مانند پرتغال و اسپانیا مذاکره کردیم که تقویم این تیم‌ها پُر است. حتی مسابقات مقدماتی اروپا و جام جهانی در فیفادی برگزار می‌شود و فقط مسابقات فوتسال آسیا در روزهای خارج از فیفادی انجام خواهد شد.

پرتغال و اسپانیا به ترتیب در رده‌های دوم و سوم رده‌بندی تیم‌های ملی جهان ایستاده‌اند.

انتهای پیام/