شهرخبر

اولین سفیر عربستان در فلسطین اشغالی استوارنامه‌اش را تقدیم کرد

خبرگزاری آناتولی اعلام کرد که نایف بن بندر السدیری، سفیر غیر مقیم عربستان سعودی در فلسطین از طریق گذرگاه «الکرامه» از اردن وارد کرانه باختری شد.

طبق این گزارش، این سفر دو روزه خواهد بود. سفیر عربستان پس از ورود به کرانه باختری با ریاض المالکی دیدار و نسخه‌ای از استوار نامه خود را تقدیم وی کرد.

 

 


السدیری در سخنانی پس از این دیدار اظهار کرد: ریاض توجه زیادی به مساله فلسطین و حل و فصل آن بر اساس قوانین بین‌المللی دارد.

سفیر ریاض همچنین تاکید کرد: ما در تلاش هستیم تا کشور مستقل فلسطین را به مرکزیت قدس شرقی به عنوان پایتخت آن تأسیس کنیم.

السدیری پس از دیدار با المالکی با محمود عباس نیز در رام الله دیدار کرد.

وی در جریان این دیدار رسما استوارنامه خود را تقدیم رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین کرد.

منابع مطلع در این باره گزارش دادند که سفیر عربستان همچنین با حسین الشیخ، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) و ماجد شرف، رئیس سرویس اطلاعات کل تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و رایزنی کند.

 

 

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: ما از سفر نایف السدیری، سفیر عربستان در فلسطین و سرکنسول در قدس به کرانه باختری در روزهای سه شنبه و چهارشنبه استقبال می‌کنیم و آن را نقطه عطف مهمی برای تقویت روابط دوجانبه میان دو طرف و ایجاد فرصت‌های همکاری مشترک در زمینه‌های مختلف می‌دانیم.

در این بیانیه آمده است: ما از مواضع برادرانه عربستان درباره حمایت و پشتیبانی از حقوق عادلانه و مشروع ملت ما در تمام محافل به رهبری ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان قدردانی می‌کنیم.

عربستان سعودی ۲۱ مرداد «نایف بن بندر السدیری» را به عنوان اولین سفیر غیر مقیم خود در فلسطین و سرکنسول ریاض در قدس منصوب کرد.