شهرخبر

هزار میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد

هزار میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: بیشتر از هزار میلیارد تومان تسهیلات با یارانه ۴ درصد در سال زراعی جدید در اختیار بخش کشاورزی قرار می‌گیرد که امیدواریم در مکانیزاسیون نیز شاهد توسعه باشیم.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علیرضا مهاجر معاون وزیر جهاد کشاورزی در مراسم آغاز سال زراعی جدید اظهار کرد: امکان تامین گندم، جو، برنج، دانه‌های روغنی و علوفه در داخل کشور وجود دارد که در این زمینه برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: میزان خرید تضمینی گندم از سال زراعی گذشته از 10 میلیون و 340 هزار تن عبور کرده است که جهش قابل ملاحظه‌ای را در این سال تجربه کرد.

مهاجر گفت: هفت میلیون هکتار زمین کشاورزی در سال جاری به زیر کشت محصولات کشاورزی با اولویت گندم خواهند رفت.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در سال 1400، 4 میلیون و 500 هزار تن خرید تضمینی گندم در کشور صورت گرفت که همانطور که اعلام شد این رقم در سال جاری از 10 میلیون و 340 هزار تن تا به امروز عبور کرده است.

وی با اشاره به دلایل افزایش تولید گندم در سال زراعی گذشته گفت: استفاده از بذر مناسب، مصرف بهینه کود و استفاده از کودهای متناسب، جهش تولید در دیم‌زارها، مبارزه به موقع با بیماری‌ها و آفت‌ها و استفاده از دستورالعمل‌های فنی و مهندسی در بخش کشاورزی از جمله این دلایل است.

مهاجر گفت: بیشتر از هزار میلیارد تومان تسهیلات با یارانه 4 درصد در سال زراعی جدید در اختیار بخش کشاورزی قرار می‌گیرد که امیدواریم در مکانیزاسیون نیز شاهد توسعه باشیم.

انتهای پیام/