شهرخبر

پرونده قضایی برای فرزندان یک مقام ارشد دستگاه قضا تایید شد

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره اینکه اخیرا برخی مدعی بازداشت یا احضار فرزندان یکی از مقامات ارشد دستگاه قضایی شده‌اند، گفت: پرونده‌ای تشکیل شده و با جدیت و بدون هیچ‌گونه تبعیضی به پرونده رسیدگی خواهد شد.

پرونده قضایی برای فرزندان یک مقام ارشد دستگاه قضا تایید شد
|
۱۴۰۲/۰۷/۰۴ ۱۱:۳۰:۰۰
اعتمادآنلاین |

نشست خبری مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه با حضور خبرنگاران امروز سه‌شنبه ۴ مهرماه برگزار شد.

به گزارش میزان، در ادامه اظهارات سخنگوی دستگاه قضا در این نشست خبری و پاسخ‌های وی به خبرنگاران به صورت اجمالی از نظر می‌گذرد.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره اینکه اخیرا برخی مدعی بازداشت یا احضار فرزندان یکی از مقامات ارشد دستگاه قضایی شده‌اند، گفت: پرونده‌ای تشکیل شده و با جدیت و بدون هیچ‌گونه تبعیضی به پرونده رسیدگی خواهد شد. هر زمانی که به لحاظ قانونی اجازه اطلاع‌رسانی داشتیم، اطلاع رسانی خواهد شد.

ستایشی در ادامه نشست خبری خود با خبرنگاران درباره اهم اقدامات دستگاه قضا برای برخورد با برهم‌زنندگان امنیت جامعه در فضای مجازی گفت: برخی فعالین فضای مجازی به ویژه چهره‌های شناخته شده احضار و تحت تعقیب قانونی قرار گرفته‌اند. برخی موضوعات مانند بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جنبه تخصصی دارد از رئیس جمهور خواسته‌ایم نهادهای تخصصی موارد را گزارش کنند؛ اخیرا گزارش‌هایی در همین مورد به دادستانی واصل و کیفرخواست صادر شده است.

پرونده شهید آرمان علی‌وردی ۸ متهم دارد که اولین جلسه رسیدگی به اتهامات آن‌ها در شعبه ۱۳ دادگاه کیفری یک تهران ۱۵ مهرماه برگزار خواهد شد.

سخنگوی قوه قضاییه در مورد تخریب‌های منطقه ۱۵ شهری تهران گفت: در دادسرای جنایی تهران پرونده‌ای تشکیل و ۹ نفر از کارشناسان رسمی دادگستری در حوزه‌های مختلف انتخاب شدند. این افراد تا این لحظه نظریه نداده‌اند. در مورد آرادکوه هم انفجاری صورت گرفته و ۴ نفر مصدوم شده‌اند که ۳ نفر از آن‌ها فوت می‌کنند. پرونده تشکیل شده و دستور برای شناسایی قصور و تقصیر احتمالی صادر شده است.

سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری درباره موضع دستگاه قضا در خصوص ساخت‌وساز در حاشیه و حریم رودخانه چهلبازه مشهد گفت: پرونده مورد بحث در دادگاه ویژه اصل ۴۹ قانون اساسی مستقر در دادگاه انقلاب تهران مورد رسیدگی واقع شده است. رای صادر شده و در مرحله اقدام است.

در حال تکمیل...