شهرخبر

لطف‌الله‌نسبی: تنیس روی میز به بودجه بیشتری نیاز دارد/ طلا گرفتن غیر ممکن است

لطف‌الله‌نسبی: تنیس روی میز به بودجه بیشتری نیاز دارد/ طلا گرفتن غیر ممکن است

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ایران کسب مدال طلا در مسابقات آسیایی را غیر ممکن دانست.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از هانگژو، جمیل لطف‌الله‌نسبی سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ایران پس از شکست مقابل کره جنوبی در مرحله نیمه‌نهایی بازی‌های آسیایی هانگژو، در خصوص اینکه آیا ملی‌پوشان با پیروزی برابر ژاپن اشباع شده بودند، اظهار داشت: نه اینطور نبود. ما با بچه‌ها صحبت کردیم تا در بازی تمام توان خود را بگذارند و به پیروزی برسند. نوشاد و نیما (عالمیان) در گیم پنجم بازی‌های خود جلو بودند و شانس داشتند به پیروزی برسند.

وی ادامه داد: بچه‌ها این خودباوری را داشتند که مقابل کره جنوبی هم می‌توانند به پیروزی برسند اما کُره در لحظات حساس، بهتر بازی کرد و توانست بازی را جمع و جور کند. از آنجایی که در دو بازی اول باختیم، بازیکن کره‌ای در بازی سوم خیلی راحت‌تر بازی کرد.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز درباره انتظاری که برای حمایت از این رشته دارد، گفت: نیاز است که حمایت بیشتری از ما صورت بگیرد. واقعا امکانات ما با کشورهایی که در حال رقابت با آنها هستیم، کم و ضعیف است. احتیاج داریم بودجه بیشتری به تنیس روی میز تعلق بگیرد. نه تنها بچه‌های فعلی بلکه بچه‌های پشتوانه و جوان‌تر هم باید حمایت شده و به مسابقات بین‌المللی اعزام شوند.

لطف‌الله‌نسبی درباره کسب دو مدال برنز در دو دوره پیاپی و احتمال تصاحب مدال طلا در دوره‌های آینده تصریح کرد: پیش‌بینی مقام در آسیا خیلی مشکل است. طلا، مدالی است که همه دنیا برای کسب آن تلاش می‌کند و هنوز نتوانسته چنین کاری را انجام دهد. چینی‌ها واقعا در تنیس روی میز قوی هستند و فاصله آنها با دیگر تیم‌های دنیا بسیار زیاد است. باید اینطور بگویم که گرفتن طلا غیرممکن است. اگر می‌خواهیم به طلا برسیم باید حداقل 25 سال از رده‌های پایه شروع کنیم و جلو برویم.

انتهای پیام/