شهرخبر

تعیین تکلیف تقاطع غیرهمسطح پس از ۱۰ سال در جنوب تهران/ ایمن‌سازی معابر تردد دانش‌آموزان

تقاطع غیرهمسطح خیابان خاوران به خیابان ده‌حقی پس از ۱۰ سال تعیین تکلیف می‌شود.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد شیری؛ شهردار منطقه 15 اظهار کرد: در بازدید هادی حق‌بین؛ معاون فنی و عمران شهرداری تهران تقاطع نیمه‌کاره غیرهم سطح خیابان خاوران به خیابان ده‌حقی (B2) تعیین تکلیف شد.

وی با اشاره به اینکه این بازدید به منظور تعیین تکلیف 10 ساله تقاطع غیرهمسطح خیابان خاوران و خیابان ده‌حقی پل (B2)انجام شد، افزود: با توجه به اهمیت بهره‌برداری پل (B2) در انتقال ترافیک و کاهش مدت زمان سفر، در این محدوده ادامه طراحی پل در دستور کار مهندسین مشاور قرار گرفت.

شهردار منطقه 15  ادامه داد: در این بازدید سه گزینه پیشنهادی مشاور بر اساس وضعیت معارضین ملکی و تاسیسات زیرزمینی آن در مسیر پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن مطرح شد و بررسی طرح‌ها برای اجرایی شدن آغاز شد.

وی به فرایند رفع معارضین این پروژه اشاره کرد و گفت: مسیر این پروژه تا ابتدای خیابان مینابی با تملک 2 واحد کسبی با هزینه‌ای بالغ بر 22 میلیارد و 500 میلیون تومان آزادسازی شد.

تمهیدات ترافیکی شهرداری منطقه 4 در طرح استقبال از مهر1402

علی‌اصغر کمالی‌زاده؛ شهردار منطقه 4 تهران در جلسه طرح استقبال از مهر 1402 و حضور شهردار تهران به صورت ویدئو کنفرانس از مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران اظهار کرد: داشتن شهری ایمن با ترافیک حداقلی از حقوق مسلم شهروندی است که مدیریت شهری این منطقه با تمام توان برای این مهم تلاش خواهد کرد.

شهردار منطقه 4 ادامه داد:  عملیات کاهش بار ترافیکی با محوریت و شهروندان در منطقه 4  به طور جدی در حال انجام است.

کمالی‌زاده خاطرنشان کرد: با ارتقای ایمنی معابر منتهی به مدارس و مراکز آموزشی؛ حفظ سلامت، آرامش و ایمنی برای دانش‌آموزان این منطقه فراهم می‌شود.

شهردار منطقه 4 گفت: در این طرح اقداماتی همچون خط‌کشی محوری بیش از  ١٦٧ کیلومتر از معابر، خط‌کشی بیش از ٢٩� � مترمربع بلوک عابر، خط‌کشی بیش از ٦٧ ایستگاه اتوبوس و تاکسی، تعداد ٢١٣ عدد کلمه (احتیاط، مدرسه و ایست)، تعداد ٤١٣ عدد تابلو، انجام 10 مورد اصلاح هندسی نقاط حادثه خیز،  ساماندهی و مناسب سازی 45 ایستگاه اتوبوس، شناسایی 5 نقطه ترافیکی جهت انجام مطالعات روان‌سازی، احیای بیش از 60 چراغ چشمک زن و ...  ضریب ایمنی تردد دانش‌آموزان و شهروندان را افزایش خواهد داد.

وی تصریح کرد: افزایش ایمنی، تسهیل در عبور و مرور و جلوگیری از اختلال ترافیکی تنها بخشی از اقدامات ترافیکی انجام شده این منطقه در آستانه بازگشایی مدارس است.

اجرای ساماندهی مدارس و ایمن‌سازی محیط‌های پیرامونی

سیدمهدی صباغ؛ شهردار منطقه یک گفت: مدارس شمال تهران و محیط‌های پیرامونی آنها با اجرای طرح استقبال از مهر با عملیات عمرانی، ترافیکی خدمات شهری و فرهنگی برای آغاز مهری آرام و با نشاط ساماندهی شده است. همچنین با اجرای طرح استقبال از مهر عملیات عمرانی برای آسفالت محوطه داخلی 13 مدرسه به درخواست آموزش و پرورش در دست اجرا است.

وی افزود: در این اقدام 16 هزار و  800 تن عملیات مرمت و ترمیم آسفالت، 2 هزار و 320 متر طول جدول گذاری، 3 هزار و 800  مترمربع پیاده‌روسازی و 357 همسطح سازی دریچه به انجام می‌رسد.

صباغ با تاکید بر روان‌سازی ترافیک تصریح کرد:  نصب یک هزار و 450 المان ترافیکی در اطراف مدارس، خط‌کشی محوری در 50 کیلومتر از معابر، نصب‌سرعتکاه، ساماندهی پایانه‌های تاکسی و اتوبوس، نصب چراغ‌های راهنمایی و رانندگی از اقدامات اجرایی در این راستا بوده است.

شهردار منطقه یک پاک‌سازی محیط پیرامونی و داخل مدارس را اقدام دیگری دانست و اضافه کرد: 4 هزار مترمربع رنگ پوشاننده بر روی دیوار معابر حاشیه مدارس اجرا و یک هزار  درخت و درختچه در حیاط و معابر پیرامونی کاشته و 10 هزار مترمربع نظافت و بازپیرایی فضاهای پارکی و عمومی مجاور مدارس انجام شده است و سرویس بهداشتی 60 مدرسه نیز شستشو داده شد.

انتهای پیام/