اولتیماتوم فرمانده نیروی زمینی به دشمنان/حماقت کنید پاسخ قاطع می‌گیرید

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران اگر دست از پا خطا کنند و حماقت و شرارتی از آن‌ها علیه نظام اسلامی سر بزند، پاسخ قاطعی از نیروی زمینی ارتش دریافت خواهند کرد.

امیر کیومرث حیدری اظهار داشت: هم‌اکنون در تمام مرزهای کشور از شمال غرب، غرب و جنوب غرب گرفته تا شمال شرق و جنوب شرق نیروی زمینی ارتش مستقر شده است. اگر دشمنان دست از پا خطا کنند و حماقت و شرارتی از آنها علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سر بزند، پاسخ قاطعی از نیروی زمینی ارتش دریافت خواهند کرد. دشمنان ما اگر از مسیر هوایی علیه ایران اقدام کنند، به‌طور قطع جایی برای نشستن روی زمین نخواهند داشت و اگر از زمین هم اقدام کنند، طومارشان را در کسری از ثانیه به فضل الهی در هم خواهیم پیچید.

وی با بیان این‌که «استقرار تیپ‌های نیروی زمینی در نوار مرزی با دو هدف عمده صورت می‌گیرد»، گفت: استقرار نیروها به معنای این نیست که خطری نظام اسلامی را تهدید می‌کند؛ بلکه این نیروها با دو هدف عمده «حفظ و ارتقای آمادگی‌ها» و همچنین «اشراف اطلاعاتی» در مرزها مستقر می‌شوند. نیروی زمینی ارتش به‌منظور حفظ و ارتقای آمادگی نیروهای خودی در مرزها استقرار یافته است تا نیروها به معنای واقعی کلمه، خود را در سنگر احساس کنند.

وی اظهار کرد: این فرمان مبارک رهبر معظم انقلاب است که همیشه خود را در سنگر احساس کنید و این احساس در سنگر بودن تا به‌طور عملی روی زمین پیاده نشود، ممکن نخواهد بود. اشراف اطلاعاتی امر بسیار مهمی است و اهمیت بسیاری برای ارتش دارد و به همین خاطر باید اشراف اطلاعاتی دقیقی داشته باشیم تا هر حرکتی را در مرزها کنترل کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین با اشاره به توانمندی‌های دفاعی ارتش گفت: امروز ارتش به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نیرویی مردمی و البته خودکفاست. در برهه کنونی، در چرخه دفاعی در ۲۳ رسته‌ای که در نیروی زمینی ارتش وجود دارد، هیچ نیازی به بیگانگان نداریم. نیروی زمینی ارتش متکی به خود است و آنچه در اختیار نیروهای ما قرار دارد، تولید متخصصان داخلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.