شهرخبر

ساماندهی ۴۷۰۰ آسیب‌دیده اجتماعی در مراکز حمایتی شهرداری تهران

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: در ۶ ماه نخست سال جاری ۴۷۰۰ آسیب‌دیده اجتماعی از سوی مددکاران ۲۸ پایگاه خدمات اجتماعی شهر تهران شناسایی و در مراکز حمایتی ساماندهی شدند.

- اخبار اجتماعی -

احمد احمدی‌صدر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اقدامات پایگاه‌های خدمات اجتماعی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی پایتخت اظهار کرد: حوزه فعالیت پایگاه‌های خدمات اجتماعی بسیار گسترده است و خدمات‌رسانی به افراد آسیب‌دیده و در معرض آسیب‌های اجتماعی در طیف گسترده‌ای از خدمات، ارائه می‌شود که با تلاش شبانه‌روزی مددکاران شاهد افزایش خدمات‌رسانی در زمینه‌های گوناگون با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم.

وی افزود: در بازه زمانی 6 ماهه امسال، 389 آسیب‌دیده اجتماعی شناسایی و به سازمان بهزیستی معرفی شدند. 589 شهروند آسیب‌دیده و در معرض آسیب اجتماعی نیز شناسایی و به کمیته امداد امام خمینی(ره) ارجاع داده شدند. همچنین 525 نفر از جامعه هدف سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی نیز به خیران و مراکز خیریه معرفی شدند.

احمدی‌صدر گفت: یک‌هزار و 242 فرد آسیب‌دیده و در معرض آسیب اجتماعی به مددسراها، 954 نفر به گشت‌های فوریتی، 63 نفر به مراکز ترک اعتیاد، 138 نفر به مراکز درمانی، 176 نفر به مراکز کاریابی و 132 نفر نیز به مراکز کاهش آسیب و ... معرفی شدند.

انتهای پیام/