شهرخبر

لاوروف: رزمایش‌های هسته‌ای ناتو از زمان جنگ سرد تاکنون بی‌سابقه است

لاوروف: رزمایش‌های هسته‌ای ناتو از زمان جنگ سرد تاکنون بی‌سابقه است

ایرنا نوشت: سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد غرب و ناتو را به رزمایش‌های تحریک‌آمیز علیه روسیه متهم و تاکید کرد که رزمایش‌های ناتو شامل کاربرد سلاح‌های هسته‌ای، از زمان جنگ سرد تاکنون بی سابقه است.

به نقل از اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز شنبه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: رزمایش‌های آمریکا و متحدان اروپایی آن در ناتو شامل کاربرد سلاح های هسته ای در قلمرو روسیه از زمان جنگ سرد تاکنون بی‌سابقه بوده است.

لاوروف در سخنانش غرب را یک امپراطوری دروغ خطاب کرد و گفت: اساساً آمریکا و قدرت‌های اروپایی عادت دارند به تعهدات خود عمل نکنند.

وی افزود: به طور کلی می‌توان گفت که رزمایش‌های آمریکا و ناتو با هدف تحت فشار قرار دادن روسیه انجام می‌شود و رسیدن به این نقطه چشم سیاستمداران غربی را کور کرده است.

وزیر امور خارجه روسیه تصریح کرد: در سال ۲۰۲۱ ، پیشنهادات روسیه برای ضمانت امنیتی متقابل در اروپا بدون تغییر وضعیت اوکراین رد شد چون هدف آنها تجهیز رژیم کی‌یف و راه‌اندازی جنگی نیابتی علیه روسیه بود.

وی گفت: از سال‌های گذشته ناتو به روسیه تضمین داده بود که در کشورهای شرق اروپا نیروهای خود را توسعه ندهد ولی هیچ کدام از این وعده‌ها عملی نشده است و در عوض هدف این است که روسیه یک شکست استراتژیک متحمل شود.