شهرخبر

انفجار مهیب در تهران قربانی گرفت

انفجار و آتش‌سوزی در یک منزل مسکونی قدیمی در خیابان وحدت اسلامی ۹ نفر مصدوم بر جای گذاشت.

انفجار مهیب در تهران قربانی گرفت

ایسنا نوشت: سید جلال ملکی، در این‌باره گفت: وقوع یک مورد حادثه انفجار و حریق در ساعت ۷:۵۰ صبح امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان را به همراه تجهیزات مورد نیاز به محل حادثه واقع در خیابان وحدت اسلامی، داخل بازار طرخانی یا همان بازارچه شاپور اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در محل حادثه گفت: با حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که منزل مسکونی مذکور در یکی از کوچه‌های فرعی بازار طرخانی قرار داشت. محل یک منزل قدیمی دو طبقه بود که جمعاً  در حدود ۴۰ تا ۵۰ متر وسعت داشت. در طبقه بالای این ساختمان انفجار و آتش سوزی رخ داده بود که منجر به تخریب شیشه‌ها نیز شده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه در جریان این حادثه ۹ مرد با تابعیت غیرایرانی دچار مصدومیت و سوختگی شده بودند، گفت: آتش نشانان همزمان با اطفاء اقدام به خارج از کردن این افراد کردند. مصدومان به عوامل اورژانس تحویل داده شدند تا اقدامات درمانی برای آنان انجام شود.

ملکی با بیان اینکه دقایقی بعد شعله‌های آتش در این ساختمان به طورکامل مهار و اطفا شد، گفت: آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل به ماموریت خود خاتمه داده و به ایستگاه بازگشتند. 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران درباره علت وقوع این حادثه نیز گفت: کارشناسان اقدامات خود برای یافتن علت قطعی حادثه را آغاز کرده‌اند، اما بررسی‌های اولیه حاکی از تجمع گاز در محل و انفجار است.